17″ inç Macbook Pro Modelleri 2021 Yılından Önce Gelmeyecek

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest

Apple 17 inç Macbook Pro modellerinin üretimine bir kaç yıl önce durdurmuştu. Kullanıcıların alabileceği en büyük Macbook Pro modeli 15 inç büyüklüğündeydi.

Ming-Chi Kuo analizine göre Apple’ın en büyük Macbook Pro versiyonu 2021 yılında tekrar geleceğini söylüyor.

Ming-Chi Kuo analizindeki bir kısımda 17 inç Macbook Pro modeli bu yıl çıkarılmayacak ve 2021 yılında çıkarılacak. Nedeni ise yeni çıkarılacak modelde micro LED ekran teknolojisi kullanılacak.Micro LED teknolojisi daha geniş renk gamı ve yüksek kontrast sunacağını belirtiyor.

Apple’ın şu andaki laptopları halen LCD ekran kullanıyor ama doğrusunu söylemek gerekirse şirketin Macbook pro modelleri çok aydınlık ve güzel bir ekran deneyimi sunuyor. Yeni çıkarılacak 17 inç modeli belki çok daha üst seviye bir ekran deneyimi yaşamak isteyen, video veya fotoğraf düzenleyen profesyonel kişiler hedef alıyor olabilir.

Kuo’nu daha öncesindeki raporuna göre yeni Macbook Pro 16 inç olabileceği konusuydu ama şimdi şu anda 17 inç ekran büyüklüğü ile birlikte gelebileceğini söylüyor. Eğer bu modelin bu yıl içinde gelmesini bekleyen kişiler arasındaysanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.