2021 Yılında Alabileceğiniz En Uygun ve En Performanslı Akıllı Telefonlar

2020 Yılında Alabileceğiniz En Uygun ve En Performanslı Akıllı Telefonlar
2020 Yılında Alabileceğiniz En Uygun ve En Performanslı Akıllı Telefonlar

Amiral gemisi olarak adlandırılan markaların önde gelen akıllı cihazları 2021 yılında dolar ve cihazların kendi fiyatlarının artışından dolayı neredeyse alınması mantıksız olan cihazlar olduğunu söylemeliyiz. En azından verdiğiniz paranın karşılını alacağınız ama çok büyük meblağlar ödemeden, amiral gemisi olarak adlandırılan kategorideki cihazların yapabileceği cihaz arıyorsanız, o zaman 2021 yılında alabileceğiniz en uygun ve en performanslı akıllı telefonlar serimize göz gezdirmelisiniz.

Şunu söylemeliyiz ki eğer günümüzde düşük fiyatlı ve iyi bir telefon almak istiyorsanız eğer en azından belli bir seviyede ücret ödemeniz gerekiyor. Yapılan son vergi zamları ve dolar artışından sonra cihazların dolar bazındaki fiyatları düşük olsa da, ne yazık ki ülkemizde bu cihazların fiyatları çok daha yüksek oluyor. Bu demek oluyor ki eğer yeni bir akıllı telefon almak istiyorsanız, uygun fiyatlı olsun ama güncel tüm uygulamaları çalıştırsın ve aynı zamanda oyunlarda da sorun çıkarmasın diyorsanız eğer o zaman kesinlikle listemize bakmanızı ve ona göre karar vermenizi tavsiye ediyor.

Listemizde uygun fiyatlı ve yüksek performans alabileceğiniz markalara yer verdir. Xiaomi ve Oppo ve farklı markaların bulunduğu listemiz, size uygun en iyi cihazı seçmenize yardımcı olacaktır. O halde hazırsanız eğer 2021 yılında alabileceğiniz en uygun ve en performanslı akıllı telefonlar listemizin ilk cihazı ile başlayabiliriz.

1 –  Xiaomi Poco X3 NFC

2020 Yılında Alabileceğiniz En Uygun ve En Performanslı Akıllı Telefonlar

Yeni Poco X3 NFC modeli tabi ki markaların amiral gemileri gibi mükemmel olmasa da bu fiyata alabileceğiniz en iyi cihaz olduğunu söylemeliyim. Tabi ki belli başlı negatif yanları olsa bile örnek olarak bataryasının büyük olmasından dolayı cihazın daha ağır olması belki sizin için önemli bir faktör olabilir. Fakat cihazın MIUI 12 gelmesi ve fiyat/performans oranının değerlendirildiğinde alabileceğiniz en bütçe dostu ve en iyi telefon olduğunu söylemeliyim.

Ayrıca Poco X3 NFC modeli bir çok harika özelliği de içerisinde barındırıyor. Harika kamerasının olması, çok iyi pil ömrü, kaliteli ekran ve bir çok diğer özellik ile karşımıza çıkıyor.

Tüm bunları bir araya getirdiğiniz zaman farklı markalarda bu özellikte bir cihaz almanız neredeyse imkansız hale geliyor. Fakat POCO X3 NFC modeli bize bu özellikleri uygun fiyata sunmayı başarıyor.

Fiyat : 3.799 TL

2 – Oppo Realme 7 Pro 

2020 Yılında Alabileceğiniz En Uygun ve En Performanslı Akıllı Telefonlar

Realme 7 modeli piyasada bulunan fiyat ve performans olarak üst düzey bir cihaz olduğunu belirtmeliyiz. Cihazın tasarımın harika olduğunu söylemeliyim, ayrıca çok hızlı yani oyunlarda, gündelik hayattaki ihtiyaçlarınızda sizi üzmeyecektir. Şunu da belirtmeliyim ki cihazın ekranı 90Hz yenileme hızına sahip, bu demek ki piyasada bu ekranı bulabileceğiniz en uygun cihaz Oppo Realme 7 Pro modeli oluyor.

Genel olarak 4GB ram günlük hayatta akıllı telefonlar için yeterli olsa da Oppo Realme 7 Pro modeli size tam olarak 8GB ram sunuyor. Bu durum cihazı daha fazla alınması için çekici hale getiriyor.

Belki kamera özellikleri bir miktar iyi olabilirdi fakat bu fiyat seviyesinde bu performansı yakalayabildiğinizi düşündüğünüz zaman kamerasından şikayet etmeyeceğinize eminim.

Fiyat : 3.599TL

3 – Oppo Realme 6

Oppo Realme 6

Realme 7 modeli, Realme 6 modelinin yerini almış olsa bile alabileceğiniz en uygun ve iyi telefonlardan biri olmaya devam ettiğini söylemeliyiz. Fiyat olarak uygun olduğu için alabileceğiniz bütçe dostu bir cihaz.

Bu fiyat seviyesinde başka hiç bir cihazda bulamayacağınız 90Hz yenileme hızında ekrana sahip. Ayrıca cihaz genel olarak iyi bir kamerası mevcut, iyi derecede performans alabilirsiniz. Ayrıca teknik özelliklere bakıldığı zaman cihazın performansının gerçekten iyi olduğunu göreceksiniz. Realme 6 modeli size ayrıca günlük hayatta üzmeyecek bir batarya süresi sunuyor.

Bu fiyat seviyesinde gerçekten fiyatını hak eden bir diğer cihaz olduğunu bize kanıtlıyor.

Fiyat : 2.599TL

4 – Xiaomi Redmi Note 9S

2020 Yılında Alabileceğiniz En Uygun ve En Performanslı Akıllı Telefonlar

Redmi Note 9S gördüğümüz en iyi fiyat, performansa sahip cihaz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Teknik özelliklerine, bize sunduklarına baktığımızda tek kelime ile harika bir cihaz olduğunu belirtmeliyiz. Kamerası, işlemcisi, ekranı ve akıllara durgunluk veren şaşırtıcı pil ömrü ile kesinlike dikkat çeken bir akıllı telefon.

Çok performanslı işler yapmazsanız eğer 2 günü hatta 3 günü çok rahat çıkartabilecek bir cihaz. Şuana kadar gördüğümüz en iyi pil ömrü olan cihaz olduğunu söylemeliyiz.

Belki kamerasının daha iyi olmasını bekleyebilirsiniz. Fakat bu fiyata, performansa bakıldığı zaman kesinlikle değerlendirilmesi gerekilen bir cihaz.

Fiyat : 3.149TL

5 – Oppo A9

Oppo A9

Oppo A9, çekici bir tasarıma, 48 MP dörtlü kameraya ve piyasadaki en pahalı telefonlardan bazılarını bile gölgede bırakan devasa bir 5000 mAh pil ile birden fazla alanda mükemmelleşmeyi başaran bir bütçe dostu bir cihaz olmayı başarıyor.

Şunu söylemeliyim ki bazı eksik yanları var. Mesela pil ömrü çok iyi olsa da kablosuz şarj özelliği bulunmuyor. Kameranın gece modu özelliği çok iyi çalışıyor olsa bile bazı noktalarda iyileştirilmesi gerekiyor.

Bunların dışında kesinlikle çok iyi tasarıma sahip olan, elinize aldığınız zaman üst düzey bir cihaz hissi veren kaliteli ve kesinlikle bütçe dostu sınıfına giren bir cihaz. Ayrıca uzun kullanmayı düşünüyorsanız, kısa sürede bozulmayacak, size sorun çıkartmayacak bir cihaz.

Fiyat : 2.870TL

6 – Xiaomi Redmi Note 9

2020 Yılında Alabileceğiniz En Uygun ve En Performanslı Akıllı Telefonlar

Eğer kısıtlı bir bütçeniz varsa ve 3 bin TL altı bir akıllı telefon arıyorsanız, Xiaomi Redmi Note 9 modeli ihtiyaçlarınıza cevap verecektir. Size sunduğu performansı ve cihazın fiyatını düşündüğünüz zaman kesinlikle tartışmasız bir cihaz olduğunu söylemeliyim.

Gayet iyi bir tasarıma sahip olan bir cihaz. Cihazın arkasında 4 adet kamera bulunuyor ve bir çok teste üst düzey bir kamera deneyimi sunduğunu söylemeliyim.

Fakat bize göre bazı eksik yönleri olduğunu söylemeliyim. 5,020mAh pil kapasitesine sahip bir cihaz için çok daha iyi bir performansı gösterebilirdi ama yine tartışmasız kesinlikle bütçe dostu ve çok iyi performans gösteren bir cihaz olduğunu söylemeliyiz.

Fiyat : 2.819TL

7 –  Xiaomi Redmi 9

2020 Yılında Alabileceğiniz En Uygun ve En Performanslı Akıllı Telefonlar

Xiaomi Redmi 9 modeli bu özelliklere ve bu fiyata alabileceğiniz en uygun Xiaomi cihazı olduğunu söylemeliyim. Büyük bataryası ve toplamda 4 adet kamerası ile kesinlikle cebinizi yakmayacak bir cihaz.

Fiyatının düşük olması belki aklınızda performansının düşük olduğunu düşündürebilir. Fakat kesinlikle böyle bir yanılgıya kapılmayın, bu fiyat seviyesinde gerçekten çok iyi performans gösteren cihazlardan biri olmayı başarıyor.

Şunu söylemeliyim ki cihazın NFC özelliği bulunmuyor ve plastik kasa yapısından dolayı belki bazı kişilere uygun bir cihaz olmayabilir.

Fiyat : 2.419TL

8 – Oppo A5

2020 Yılında Alabileceğiniz En Uygun ve En Performanslı Akıllı Telefonlar

Oppo A5, 5000mAh kapasitesine sahip büyük batarya, şık bir dış tasarım ve büyük bir ekranla, bu kadar düşük fiyat ile satıldığını duyunca şaşıracağınızı umuyorum.

Cihazın dörtlü kamerası, orta düzeyde 12 MP ana lens sahip ve özellikle düşük ışık söz konusu olduğunda sınırlı seçeneklerle rakipleriyle tam olarak yarışamayacağını söylemeliyim. Fakat bu fiyat düzetinde alınabilecek başka bir seçenek olacaktır o yüzden değerlendirilmesi gerekilen bir cihaz olduğunu düşünüyorum.

Fiyat : 2.520TL

Eğer daha yüksek bütçeli cihaz arıyorsanız, o zaman 2021 Yılında Alabileceğiniz En İyi 8 Akıllı Telefon yazımızı okumalısınız.

Daha fazla teknoloji haberi için : Haberler