Acer’ın GTX 1650 Ekran Kartına Sahip Yeni Laptopu Onaylandı

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest

İddialara göre Acer markası yeni oyun laptoplarında GeForce GTX 1660 Ti ve GTX 1650 ekran kartları ile birlikte piyasaya sürecek.

Haberlere ve söylentilere baktığımız da GeForce GTX 1650 ekran kartının var olduğu ve çıkarılacak olması ama henüz bu ekran kartı Nvidia tarafından onaylanmadığını görüyoruz. Bu nedenle yeni cihazlarda göremiyoruz. GTX 1660 Tİ baktığımızda ise bu ekran kartı uzun sürede piyasada olduğunu biliyoruz ama bu ekran kartının mobil versiyonu(Laptoplar için olan versiyonu) henüz çıkarılmadı.

Henüz GTX 1650 ekran kartının çıkarılıp, çıkarılmayacağı hakkında resmi ve kesin bir haber olduğunu söyleyemeyiz ama iddialar yeni GTX 1650 ekran kartının yakın zamanda geleceğini gösteriyor.

Videocardz’ın yayınladığı haberde Acer’ın sunumdan bir bölüm gösteriliyor ve Nitro oyun laptoplarının temel özelliklerini görebiliyoruz. Özelliklere baktığımızda Intel’in 9. nesil Coffee Lake H serisi işlemcilere sahip olduğu ve ekran kartı olarak GTX 1660 Tİ, GTX 1650 ve GTX 1050 seçeneklerinin olduğunu görteriyor.

Sızıntılara bakılırsa bu ekran kartı Benchmarks’da AMD’nin Radeon RX 570 ekran kartından çok daha hızlı olduğunu gösteriyor.

Nvidia GTX 1650 Ekran Kartının Teknik Detayları ve Olası Çıkış Tarihi

GTX 1650 ekran kartının çekirdek taban hızı 1,395 MHz VE 4GB GDDR5 video belleğine sahip. Çıkış tarihi olarak resmi olmayan kaynaklara göre 22 Nisan tarihi olarak gösteriliyor.

Acer’ın bu özelliklere sahip yeni laptopları’nın fiziksel özellikleride kullanıcıları mutlu edeceğe benziyor. Baktığımızda 15 inç veya 17 inç ekran büyüklüklerine sahip laptoplar 7mm gibi çok ince bir kasaya sahip olacak ve opsiyonel olarak 144Hz ekran yenileme hızını da alabileceksiniz.