Apple, Elektrikli Araçlar İçin Kablosuz Şarj Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Bu günlerde elektrikli araçların şarj olması için şarj kablosu ile bağlantı sağlanması gerekiyor. Bu işlemin telefon, tablet veya laptop’un şarj edilme olaylarından çok farklı olmadığını söylemeliyiz. Fakat asıl problemin bu olmadığını söylemeliyiz. Her gün elektrikli araçların sayısı artıyor ve şarj istasyonları gün geçtikçe yetersiz gelmeye başlıyor çünkü şarj istasyonları da araç sayısı arttıkça kalabalıklaşmaya başlıyor.

Fakat görünüşe bakılırsa Apple’ın bu konuda fikri var gibi gözüküyor. Apple’ın yeni çıkan patentine göre artık elektrikli araçlar kablosuz olarak şarj edilebilecek. Kablosuz araç şarj özelliğinin gelecek olması ile birlikte bir çok araba aynı anda şarj seçeneği sunulabilecek.

Ayrıca araç park yerine de bu özelliğin gelmesi elektrikli araçların dururken şarj olmasını sağalayacak. Apple’ın bu özelliği ne zaman çıkaracağı konusunda henüz hiç bir bilgi olmadığını söylemeliyiz. Ayrıca bunun sadece bir patent olduğunu ve Apple’ın patentinden daha çok ve özellikli olacak gerçek ürünün çok daha iyi olacağını söyleyebiliriz.

Bu özellik bize çok iyi bir fikir geldi ve elektrikli araçların kullanımını da artıracak gibi duruyor.

Kaynak : appleinsider

Daha fazla haber için : Teknovv Elektrikli Araçlar