Apple, İphone SE 2 Modelini 2020 Yılında Getirebilir

0
178

Yeni çıkan akıllı telefon modelleri ne kadar İphone SE modelinden üst düzey olsa da iyi bi çıkış yakaladığını söyleyebiliriz ve markaların amiral gemileri karşısında sağlam bi şekilde durduğunu söylemek yanlış olmaz. Apple’ın CEO’su Tim Cook çıkarılan İphone SE modeli’nin şirketin planladığından çok daha iyi bir performans gerçekleştirdiğini belirtti.

MacRumors tarafından yayınlanan raporda Barclays analisti Blayne Curtis ve Apple’ın 2020 yılında çıkarılacak olan modeller içerisinde İPhone SE 2 modelinin de olacağı belirtiliyor. Şu anda mevcut olan SE modeli’nin tasarımının eski olması nedeni ile ikinci nesil İPhone SE 2 modeli’nin yeni tasarım ile geleceği bekleniyor.

Eğer İPhone SE modelini daha önce duymadıysanız kısaca şu şekilde anlayabiliriz. İPhone SE modeli, Apple’ın önceki modeli olan İPhone 5 ile aynı tasarıma sahip olarak çıkarıldı. Yeni çıkarılacak olan modelin daha kıvrımlı ve modern olacağını düşünüyoruz. Bundan dolayı İPhone 6 modeli veya daha farklı bir tasarım ile gelecektir.

Bu modelin ne zaman geleceğini soruyor olabilirsiniz. İPhone SE 2 modeli’nin 2020 yılında gelecek olmasını düşünmemizin nedeni İPhone SE 2 modeli hakkında çok fazla söylentinin olduğu ama şu ana kadar ortaya çıkan bir model olmadığından dolayı gelecek yıl geleceğini düşünüyoruz. Fakat bunun bir garantisi olduğunu söyleyemiyoruz.

Gerçekçi olmak gerekirse yeni çıkan İPhone modelleri’nin fiyat olarak çok yüksek olduğunu ve Apple’ın İPhone SE modeli’nin çok önemli olduğunu söylemeliyiz çünkü fiyat konusunda Apple’ın müşteri kaybetmek istemeyeceğini düşünüyoruz. İPhone XR modeli çok güzel örnek olacaktır çünkü İPhone XR modeli, Apple’ın çıkartmış olduğu İPhone XS ve İPhone XS Max modellerine göre satış rakamlarında çok daha iyi performans gösterdi.

Kaynak : macrumors

Daha fazla haber için : Teknovv – Telefonlar