Apple, Sağlık Çalışanlarına Milyonlarca Maske Bağışladı

  Apple, Sağlık Çalışanlarına Milyonlarca Maske Bağışladı
  Apple, Sağlık Çalışanlarına Milyonlarca Maske Bağışladı

  Sadece para bağışlamanın yanı sıra hastanelerdeki maske açığı giderilmesi için bu şekilde bağışlarda çok yararlı oluyor.

  Bi çok ülkedeki hastaneler şu anda sağlık çalışanlarına temel malzeme sağlamakta zorlanıyor ve teknoloji şirketleri açığı gidermek için bu noktada devreye giriyor. Apple gibi bir çok şirket Coronavirüs nedeni ile tedarik edilemeyen sağlık malzemeleri için yardım ettiğini belirtti. Bu bağışlanan tedarik malzemeleri içerisinde en dikkat çekeni maske oldu.

  Tim Cook, Apple’ın Avrupa ve ABD’deki sağlık alanında çalışan kişilere “milyonlarca maske” bağışladığını açıkladı. Kaç adet bağışlandığı net rakamlar ile belirtilmese de başkan Yardımcısı Mike Pence yaptığı açıklamada yaklaşık olarak 2 Milyon adet N95 model maskenin Amerikaya verildiği belirtildi.

  Fakat şunu belirtmeliyiz ki sadece bağış yapan Apple şirketi olmadı. Aynı zamanda bir çok büyük şirket örnek olarak Alibaba ve kurucusu Jack Ma maskeler, test kitleri, koruyucu giysiler bağışladığını açıkladı.

  Apple gibi şirketler direk olarak şu anki Coronavirüs salgını ve koruyucu maske ile ilgili olmasa bile bu tür bir salgında önemli rol alabileceklerini göstermiş oluyorlar. Apple şirketinin maske bağışlaması belki şirket için çok önemli olmayacaktır fakat bu maskelere ulaşamayanlar için çok faydalı olacaktır.

  Kaynak : MacRumors