Apple Sonunda Berbat Butterfly Klavyesinden Kurtuluyor Olabilir

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest

Bundan birkaç yıl önce, Apple yeni Butterfly klavyesini yeni Macbook’lar için tanıtmıştı. Bu tanıtılan klavye tasarımının bir devrim olması bekleniyordu çünkü her zamankinden daha inceydi ve dokunma geri bildirimi çok iyiydi. Fakat bu yeni klavye tipi devrim olmaktan çıktı çünkü yeni Macbook kullanıcıların bir çoğu laptoplarını onarılması için geri yolladı, bir kısmıda bu konu hakkında dava açtı.

Apple ilk çıkarılan Butterfly tasarımının üzerinden gün geçtikçe değişikler yaptı ve yıllar içinde geliştirdi. Mesela 2019 yılında çıkarılan Macbook Pro modellerinde daha yeni ve kolay kolay bozulmayan güncellemeler bulunuyor. Fakat, görünüşe bakılırsa Apple, Butterfly klavye tarasımını artık değiştirmeyi düşünüyor. Ming-Chi Kuo’ye göre, Apple yeni klavye tasarımı olan ve makasa benzeyen yeni bir klavye tasarımı ile gelebilir.

Makas tasarımına benzeyen klavye alt yapısı yeni değil ama bir çoğumuzu biliyor ki, bu tasarım kolay kolay bozulmuyor ve çok daha iyi çalışıyor. Apple, klavyenin dayanıklılığını artırmak için cam elyaf kullanacak. Bununla birlikte klavye daha dayanıklı olacak. Ming-Chi Kuo’ya göre klavyeyi kullandığınızda aradaki farkı söyleyemeyeceğinizi belirtiyor. Ayrıca ku yeni klavye tasarımı daha uzun mesafelerde çalışacağı belirtiyor ama yeni klavyeyi deneyene kadar birşey söyleyemeyiz.

Bu yeni klavye tasarımı bu yıl çıkacak Macbook Air modellerinde sunulacak ama Macbook Pro modellerinde bu yeni klavye tasarımını 2020 yılına kadar göremeyeceğiz.

Kaynak : 9to5mac

Daha fazla haber için : Teknovv Laptop

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.