Apple Watch’a Rakip Huawei Watch Gt 2

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest

Bir kaç ay önce ortaya çıkan Huawei Watch GT 2 akıllı saat modeli için beklenen tarih sonunda paylaşıldı.

Saat için tanıtım tarihi belli oldu. Akıllı saat Watch GT üst modeli olan Huawei Watch GT 2, hatırlarsınız geçtiğimiz hafta Roland Quandt’un sızıntısı ile erkenden ortaya çıkmıştı. Yerini aldığı model ile benzer bir çizgide olan ve yuvarlak gövde tasarımını benimseyen saat, genel olarak çok şık görünüyor.

Siyah ve gümüş olmak üzere iki farklı gövde renk seçeneği bulunan ürün, yeni açıklamaya göre 19 Eylül tarihinde lanse ediliyor. Bu açıdan Mate 30 ve Mate 30 Pro ile beraber tanıtılacak akıllı saat, şu an oldukça merak ediliyor.

son gelen bilgilere göre bünyesinde Freebuds 3 kablosuz kulaklıkta da yer alan Kirin A1 işlemcinin olacağı aktarılan saat, Classic ve Sport olmak üzere iki farklı versiyon halinde geliyor.

Huawei Watch GT 2 akıllı saat hakkında başka neler biliyoruz? Saat yine Android Wear OS değil firmanın kendi işletim sistemini kullanıyor. Ekranı Watch GT’ye oranla biraz daha büyük denilen Watch GT 2, eskiye nazaran daha büyük pil (445 mAh) taşıyor ve yerleşik bir mikrofon ile hoparlör taşıyor. Bu donanımlarla telefon görüşmesi için de kullanılabilecek akıllı saat, bir GPS birimine de sahip. Telefonlarla Bluetooth üstünden haberleşecek saatin, halen bir LTE versiyonunun olup olmayacağı bilinmiyor. Her türlü kalemde aktivite takibi yapabilecek saatte nabız sensörü de karşımıza çıkıyor.

Bu saatin en büyük rakipleri Apple watch ve Galaxy watch olucaktır ve beklentileri fazlasıyla karşılıcağına inanıyoruz.

Daha fazlası için teknovv akıllı saatler kısmından ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.