Boeing, 737 Max Modeli’nin Yazılım Güncellemesinin Tamamlandığını Açıkladı

    Boeing’in 737 Max uçakları’nın 6 ay arayla 2 adet ölümcül kazaya karışmıştı. Şirketin son yaptığı açıklamalar da uçaklar da meydana gelen kazaların yazılımdan dolayı olduğunu ve yazılımlardaki hataların güncellendiğini onayladı.

    Ayrıca Federal Havacılık İdareside uçaklardaki yazılım güncellemelerini onayladığını belirtti. Boeing‘in bu güncellemeyi bitirmesi aslında Nisan ayları içerisinde gerçekleşecekti ama yapılan güncellemeden ve hataların bi çok kez gözden geçirilmesinden dolayı ekstra bi süre daha güncellemelere devam etti.

    Bir kaç ay önce verilen geçici onaylara rağmen onay seltifikası almadan önce yapılan güncelleme FAA’in yeterlilik testlerini başarıyla tamamlaması gerekiyor. Boeing şirketi halen FAA’e pilotların nasıl çeşitli uçuş seneryolarında pilotların uçak kontrolleri ile nasıl etkileşimde olduğunu ve ekranlara ne tür uçuş bilgileri verileceğini raporunu veriyor.

    Boeing şirketi’nin CEO‘sunun yaptığı açıklamada, “FAA ve küresel düzenleyicilere ihtiyaç duydukları tüm bilgileri sağlamayı ve doğru bir şekilde bunları vermeye taahhüt ediyoruz.” diye belirtti.

    Daha fazla haber için : Teknovv.com