Bütün Ekranlı, Çentiksiz ve Kızaklı Kameraya Sahip Huawie’nin Yeni Telefonu Gelebilir

Su damlası veya dikdörtgen çentik olmayacak artık.

Son zamanlar da Samsung Galaxy 10 ve Honor View 20 gördüğümüz çentiksiz tasarımlar, başka şirketlere de ilham olmaya başladı. Üreticiler çentikte bulunan kameralar farklı bir yaklaşım açıları geliştirdiler. Artık çentik ve çıkıntılardan kurtulmaya başladılar.

Wipo / LetsGoDigital

WIPO tarafından 1 Mart tarihinde yayınlanan Huawie’nin patenti ve LetsGoDigital tarafından görüntülenen patentede gördüğümüz üzere çentik veya herhangi bir yapı yok ama farklı olarak full ekran ve kayar mekanizmalı içeri gömülü bir kamera ile gelmesi. Yakın zamanda tüm telefonların takip edeceği trendi buradan çıkarım yapmak zor değil, yakında tüm akıllı telefonlar bu tür tasarımlar görebileceğiz.

Çift lensli ön kameraya sahip cihaz, aynı zamanda arka tarafında da çiftlensli olarak çıkacak.

Wipo / LetsGoDigital

Ayrıca telefonun ahize kısmı çok ince şekilde telefonun ekranının üzerinde yer aldığının söylemeliyiz ama patente bakınca telefonda neredeyse hiç ekranın üzerinde hiç birşey olmadığını ve herhangi bir sorun yaratmayacağını söylemeliyiz.

Teknik bilgilerine sahip olmağımız üründe parmak izi okuyucu olduğuna dair herhangi bir görüntü yok. Bu demek oluyor ki ekrana gömülü parmak izi okuyucu veya açma kapama tuşuna entegre edilmiş bir sistem ile gelebileceği. Ayrica çizim tam tamamlanmadığından, tasarım hatasından dolayı olabilir ama ilerleyen günlerde görebileceğiz.

Bu resimden ki telefonun aynısı kesin yayınlanacak diyemeyiz çünkü bu sadece patent ve biz öngürler sunuyor, telefonun nasıl bir tasarıma sahip olabileceği ile alakalı.
Şunu söyleyebiliriz ki aşağı yukarı yukarıda sunduğumuz patent resmindeki cihaza benzer bir tasarıma sahip olacaktır.