Chrome Tarayıcınızı Hemen Güncellemelisiniz!!!

  0
  40

  Eğer Google Chrome tarayıcı kullanıyorsanız ve son sürüm değilse, hemen güncellemeniz gerekiyor. Yoksa kötü amaçlı yazılım bulaşma riski ile kullanırsınız.

  Google Chrome da bulunan açık, sizi virüslere ve saldırılara karşı savunmasız bırakıyor. Büyük ses getiren açık ile ilgili hemen Google Chrome geliştiricileri açığı kapatarak yeni sürümü yayınladılar.

  Tarayıcının güvenlik açığı bulanın ve CVE-2019-5786 kod ismi verilen açığın, direk olarak savunmasız olmasına ve doğrudan gelebilecek saldırılara karşı tarayıcınızın savunmasız kalmasına neden oluyor. Chrome tarayıcının bütün versiyonlarda olan açık Windows, Mac, Linux, Chrome OS ve Android bulunuyor.

  Chrome geliştirici takımının başında bulunan Justin Schuh attığı Twitte Chrome tarayıcınızın son versiyonunu kullandığınıza emin olun diyerek uyarıyor.

  Google takımının not düştüğü sorun için son versiyona güncellendiği ve Chrome kullanıcıların hemen tarayıcılarını güncellemeleri gerektiğini belirtiyor. Ayrıca sorunun internet de yayılması, eski sürümü kullanan kullanıcılar için büyük risk ve saldırı potansiyesi oluştuğunu belirtiliyor.

  Peki Google Chrome tarayıcınız nasıl güncelleyebilirsiniz.

  Normal de Chrome tarayıcı otomatik olarak kendisini güncelliyor. Eğer güncellemezse tarayıcınız açtığınız zaman Pop-up ekran görebilirsiniz güncelleme ile alakalı. Bu iki yol da olmadıysa, tarayıcının sağ üst köşesine bulunan 3 noktaya tıklayarak, yardım gelin ve Google Chrome hakkında kısmına tıklayarak hangi versiyon olduğunu ve güncellemeyi buradan yapabileceğinizi görebilirsiniz. Eğer kullandığınız versiyon 72.0.3626.121 değilse, hemen güncellemeniz gerekiyor.

  Hatanın detaylarına gelecek olursak Chrome’un FileReader API bölümünde bellek yönetim hatası olduğu söyleniyor ama daha fazla detay verilmedi çünkü bu hatanın farklı tarayıcılar da olabileceği konusunda risk taşıdığı için bir çok tarayıcı risk altına olabilir. Sizde Chrome tarayıcının son sürümünü kullandığınızdan emin olun.

  Daha fazla haber için takipte kalmayı unutmayın!

  Bir Cevap Yazın