CO2 Seviyesi İnsanlık Tarihindeki En Yüksek Seviyeye Ulaştı

  0
  111

  Gezegenimizin çeşitli sorunlarla yüzleştiğini biliyoruz. Bu durum bir çok yönden kötü ve hiçbir şeyin iyiye gittiğini söyleyemeyiz. Size şunu söylemeliyim ki gezegenin ve bizim yüzleşmemiz gereken daha kötü haberimiz var.

  Hawaii’deki Mauna Loa gözlemevin’de yapılan yapılan testler Dünya’daki CO2 seviyesi’nin 415 ppm‘e ulaştığını gösterdi. Bu seviye Dünyadaki insan yaşamı’nın başlangıcından bugüne kadar olan zamandaki insanlık tarihinin en yüksek seviyesi.

  Belirtildiği gibi bu seviye şu ana kadar ulaşmış en yüksek seviye ve çok tehlikeli bir seviyede olduğu belirtiliyor. Bu seviye insanlık tarihi’nin başlangıcın’dan şu zamana kadar gelmiş en yüksek değer.

  Hazırlanan rapora göre CO2 (karbon dioksit) seviyesi en son 3 milyon yıl önce bu seviyeye gelmişti. O zamanlar Kuzey Kutbunda sıcaklığı yaklaşık 15 dereceye kadar ulaşmıştı ve deniz seviyesi şu anda olduğu seviyeden yaklaşık 82 metre daha yüksek olduğuna inanılıyordu.

  CO2 seviyesi bu şekilde yükselmesi iklim değikliğine, sıcaklık artışına ve bir çok sorunu ortaya çıkaracaktır. Umarız en yakın sürede bu soruna bir çözüm bulunabilir.

  Kaynak : Engadget

  Daha fazla haber için : Teknovv.com

  Bir Cevap Yazın