Ana Sayfa Haberler Corona Virüs Karantinasındayken İzleyebileceğiniz En İyi 5 Salgın Filmi

  Corona Virüs Karantinasındayken İzleyebileceğiniz En İyi 5 Salgın Filmi

  Bildiğiniz gibi Dünya çapında büyük ölümlere ve hastalıklara yol açan Coronavirüs salgının olduğunu biliyoruz. Bir çok ülke insanları sokaklardan çekmek için karantina uygulamasına başladı. Aynı şekilde Türkiye’de de herkesin evinde kalması için uyarılar yapılıyor ve bu sayede salgının büyümesini ve başka insanlar için tehdit oluşturmasını önlemeye çalışıyorlar. En İyi 5 Salgın Filmi listesi aşağıda liste halinde fragmanları ile birlikte inceleyebilirsiniz.

  Bizde sizler için evinizde karantinadayken izleyebileceğiniz en iyi salgın filmlerini seçtik. Bu filmler çok iyi olsalar da, aynı zamanda korkunç yanlarının da olduğunu söylemeliyiz. Fakat bazı filmler şu anda coronavirüs salgını gibi çok dikkat çekici ve benzer yönler içeriyor.

  Aynı zamanda coronavirüsünden korunmak için hangi maskeyi alacağınızı bilmiyorsanız veya henüz karar vermediyseniz aşağıdaki yazımızı okumalısınız.

  Aynı zamanda korunma yöntemleri ve hangi semptomların meydana geldiğini öğrenmek istiyorsanız onu da aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz.

  Eğer buraya kadar geldiyseniz, şimdi sizin için özenle seçtiğimiz En İyi 5 Salgın Filmi. Fakat şunu belirtmeliyim ki şu anki corona virüs salgınına en çok benzeyen film “Contagion (2011)” isimli yapıt olduğunu söyleyebiliriz. Eminim sizde bu filmi izlediğiniz zaman ne demek istediğimizi anlayacaksınızdır.


  Contagion (2011)

  Bu filmi şu anda coronavirüs durumu ile benzerlik gösteren film olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle sokağa çıkmanın hem kendiniz hemde diğer insanlar için tehlikeli olduğu şu zamanda izleyebileceğiniz kaliteli ve güzel filmlerden birisi. Üstelik sizde izlerken şu anki durum ile ilgili benzerlikleri görünce şaşıracağınıza eminiz.


  The Last Days (2013)

  İspanyol filmi olduğunu söylemeliyiz. İnsanların açık alan korkusu üzerine geliştirdiği bir salgını anlatıyor. Film’de insanlar eğer açık alana girerlerse salgın hastalık yüzünden ölmeye başlıyorlar.


  93 Days (2016)

  Bu film ölümcül ebola virüsü üzerine kurulmuş bir film. Doktorlar ve bilim insanları beraber çalışarak dünya çapında ebola’nın yayılmasını önlemeye çalışıyorlar.


  World War Z (2013)

  Fİlm 2013 yılında çekilmiş olmasına rağmen grafikler ve efektlerin çok iyi olduğunu söylemeliyiz. Film insandan insana bulaşan ve insanları zombi yapan bir virüsten bahsediyor. Askeriye ve bilim insanlarının bu virüs ile beraber ve ortaklaşa nasıl çalıştıklarını ve virüsü nasıl yeneceklerini anlatan bir film.


  I AM LEGEND (2007)

  Will Smith’in başrol aldığı filmde yine bir salgın hastalığa dikkat çekiliyor. Film’de bir çok insanın ölümü oluyor ve ülkelerin düzeni ve yapıları değişiyor. Nüfus aşırı derecede azalıyor. Bununla birlikte nasıl hayatta kalındığını ve ne gibi şeylerin etkilendiğini görebilirsiniz.


  Kaynak : goldderby