Cyberpunk 2077 Oyunu 80 GB’a Yakın Devasa Yer Kaplayacak

Bu ayın başında düzenlenen E3 2019 etkinliğinde CD Projekt Red’in yaptığı açıklamayla Cyberpunk 2077’nin bu form da geleceğini duyurmuştu. Oyunun 2020 yılından önce gelmeyeceğini söylemeliyiz. Bu nedenden dolayı hard disk’inizi temizlemeniz için yeterince zamanınız olacaktır. Oyunun ön siparişini veren Game Pressure‘ın yaptığı habere göre Cyberpunk 2077 oyunu’nun boyutunun yaklaşık olarak 80 GB olacağını belirtti.

Fakat Cyberpunk 2077‘nin PS4 için olan versiyonu olduğunu söylemeliyiz. PC ve XBox One Platformları içinde piyasaya sürüleceğini söylemeliyiz. Yani oyunun boyutlarında değişiklik olabilir. Fikir vermek açısında belirtmek gerekirse bu oyun The Witcher 3 oyunun tam 2 katı büyüklüğünde ve CD Projekt Red‘in en büyük boyutlu oyunu olduğunu söyleyebiliriz.

Oyunun en dikkat çekici detaylarından biriside ünlü aktör Keanu Reeves‘in oyunda olması. Tabi ki video oyunlarında oyun geliştiricilerin ünlü aktörlere yer vermesi ile defa gördüğümüz bir durum değil. Hideo Kojima‘nın Death Stranding oyununda da ünlü aktör Norman Reedus‘ün yer almıştı.

Cyberpunk 2077 oyunu’nun çıkış tarihi 16 Nisan 2020 tarihi olarak kesinleşti ve ön sipariş verilebiliyor.

Kaynak :  ign

Daha fazla oyun haberi için Teknovv Oyun