DJI Mavic Air 2 Hakkındaki Detaylar Ortaya Çıktı

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
DJI Mavic Air 2 Hakkındaki Detaylar Ortaya Çıktı
DJI Mavic Air 2 Hakkındaki Detaylar Ortaya Çıktı

DJI Mavic Air 2 yakın zamanda satışa sunulabilir.

DJI şirketi tarafından çıkarılan ve çok sevilen Mavic Air dronu’nun devamı gelecek gibi gözüküyor. DJI mavic Air 2 hakkındaki detaylar Mart ayında medyaya sızmıştı ve bundan kısa süre sonra FCC dosyaları çıkarıldığı belirlendi. DJI, 27 Nisan tarihinde Avustralya ve 28 Nisan tarihinde Yeni Zelanda da düzenlenecek bir lansman etkinliğiyle DJI mavic air 2 modelinin tanıtılacağını işaret ediyor.

DroneFriendly tarafından ortaya çıkarılan drone hakkında sosyal medyada bir çok resim yayınlandı. Bu şekilde nasıl ve hangi özelliklere sahip bir drone ile karşılaşacağımızı net bir şekilde görmüş olduk.

Bu ortaya çıkan sızıntı Brezilya’nın ANATEL, ülkenin ulusal telekomünikasyon kuruluşu ve FCC tarafından kaynaklanıyor gibi görünüyor. Bunun kazara ortaya çıkıp çıkmadığı belli değil.

dronefriendly

Teknik Özellikleri

Sosyal medyaya sızan hızlı başlangıç kılavuzunun çevirisine göre Mavic Air 2’nin 34 dakikalık en uçuş süresi olacak ve bu demek oluyor ki Mavic Air modelinden tam olarak 13 dakikalık bir artış demek oluyor. Fakat bu durum 3.500mAh kapasiteli daha büyük bir pil ile mümkün olacak. Önceki model olan Mavic Air’de kullanılan 2.375mAh pilden çok daha büyük bir pil olduğunu söylemeliyiz.

Yeni drone’nun en yüksek uçuş hızı 68.4km olarak belirtiliyor.

Drone üzerinde “48MP kamera” olacak fakat bu kameranın toplam pixel sayısı ve ne kadar verimli olacağı belirsiz. Önceki model olan Mavic Air’den daha yüksek çözünürlüklü sensörün 1 / 2,3 inç CMOS sensörü veya daha büyük bir inç sensör olup olmayacağı henüz belirsiz.

dronefriendly

Mavic Air 2 modeli ayrıca 4K 60 fps video çekebilme kapasitesine sahip olacağı belirtiliyor.

Mavic Air 2 hakkındaki başka önemli gelişme drone’un kontrol menzili. Kullanım kılavuzuna göre Mavic Air’in sadece 2km menzili olarak belirtilen menzili DJI mavic air 2 modelinde 8km olarak belirtiliyor. Bu demek oluyor ki önceki modelden çok daha fazla menzile sahip olacak.

DJI’nın engel sensörleri ve akıllı uçuş modları da aynı şekilde bu modelde de olacak.

Henüz cihazın fiyatı hakkında bir bilgi bulunmuyor fakat mavic air 2 modelinin Mavic 2 Pro modeline rakip olacağı belirtiliyor.

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.