DJI’ın Yeni Oyuncağı : DJI Robomaster S1

  0
  146

  Geçmiş yıllarda kodlama yapmayı öğrenmek çok dar bir konuydu ve bir çok kişi kodlama öğrenmenin belirli derecede önemli olmadığını inanıyordu. Fakat şu anda, bu konunun tamamen farklı bir hikaye olduğunu söyleyebiliriz çünkü bir çok şirket ve enstitü kodlamanın ne kadar önemli olduğu konusunda insanlara bir çok konu ile vurgulamaya çalışıyorlar.

  DJI’ın en son çıkarttığı robotu olan Robomaster S1 modeli bu koduna insanların hem hayal gücünü geliştirirken, kodlama yapmayı eğlenceli hale getiriyor. Muhtemelen DJI şirketi en iyi drone üreticilerinden birisi ve Robomaster S1’nın çıkarılmasının yaklaşık birkaç yıllık çalışma olduğunu belirtiyorlar. DJI Robomaster S1, hem robot olarak sizi eğlenmenize yararken, aynı zamanda kodlama yapmayı eğlenceli hale getiriyor.

  Robomaster S1 modeli tank’a benziyor ve çok yönlü haraket kabiliyeti, gimbal, kızılötesi ışık ve boncuk atabilme, hoparlör, kamera ve bir çok özelliği ile birlikte geliyor. Kullanıcılar Robomaster S1 robotunu çeşitli görevler yapacak şekilde programlama yapabilecekler ve DJI’ın drone deneyiminden dolayı kullanılan bazı özelliklerin üstüne çıkarak karşılarına çıkan objeleri tanıyabilme ve takip etme özelliklerine sahip olacaklar.

  Robomaster S1 modeli, Scratch 3.0 ve Python gibi programlama dillerini destekleyecek. Ayrıca kodlama bilmeyenler içinde DJI’ın kendisi kodlama yapamayanlara yardımcı olmak için çeşitli kodlama kursları vereceğini belirtti.

  Şunu söylemeliyiz ki Robomaster S1 modeli uygun bir fiyat ile gelmeyecek ve 499 Dolar fiyat etiketine sahip olacak.

  Kaynak : thenextweb

  Daha fazla haber için : Teknovv