Dünya Çapında 176 Milyondan Fazla Minecraft Oyunu Satıldı

Minecraft ilk çıktığında bu kadar büyük kitlelere ulaşacağını kimse düşünmüyordu. Fakat dünya çapında son derece popüler bir oyun oldu. Microsoft, Minecraft’ın en son satış rakamlarını yayınladı. Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre dünya çapında 176 Milyon‘dan daha fazla satıldığı belirtildi.

Minecraft’ın satış rakamları’nın 7 ay içerisinde bu kadar yükselmesi’nin gerçekten çok etkileyici olduğunu belirtmeliyiz. Microsoft’un 7 ay önce yaptığı açıklamada dünya çağında toplamda 156 Milyon adet satıldığını belirtmişti. Minecraft’ın bu derece satış rakamları’nın artmasının en büyük nedeni düzenli olarak yaptığı güncellemeler ve geliştirmeler oldu.

Oyunun son zamanlarda çıkan çok oyunculu versiyonu mevcut ve bu versiyonu direk olarak tarayıcınızdan oynayabiliyorsunuz. Hatta en son yapılan açıklamalar da Mincraft Earth isimli sanal gerçeklik versiyonunun da geleceği belirtiliyor. Microsoft’ın yaptığı açıklamada Çin versiyonun 200 Milyon‘dan fazla kayıtlı kullanıcı’nın olduğu belirtiliyor.

İlerleyen zamanlarda bu rakamların artacağını belirtmeliyiz. Hatta en son çıkarılacak sanal gerçeklik versiyonu’nun şimdiden büyük ses getirdiğini belirtmeliyiz.

Kaynak : pcgamer

Daha fazla haber için : Teknovv.com