Elon Musk, 643 Km Menzile Sahip Tesla Modelinin Yolda Olduğunu Belirtti

0
172

İnsanların elektrikli arabalardaki en büyük kararsızlığı araçlardaki menzil mesafesi olduğunu söylemeliyiz. Bunun nedeni ilk zamanlarda çıkarılan az menzile sahip ve sürekli şarj edilmesi gereken elektrikli araçlar olduğunu düşünüyoruz.

Tesla şirketi de müşterilerin bu durumdaki kaygılarını dinlemiş olmasından dolayı yakın zamanda karşımıza yeni ve geliştirilmiş araçlar ile geleceğini görüyoruz. Eğer Tesla hayranıysanız, şirketin yeni geliştirilecek olan 643 Km menzile sahip Tesla araçları ilginizi çekebilir. Salı günü yapılan toplantı da şirketin CEO’su Elon Musk, “643 Km menzile sahip araçların çıkması çok uzun sürmeyecek.” diye belirtti.

Şu anda Tesla Model 3 modeli tek şarj ile maksimum 498 Km menzile çıkabiliyorken, Tesla Model S modeli tek şarj ile maksimum 595 Km menzile kadar çıkabiliyor. Ayrıca Tesla’nın ikinci jenerasyon Roadster modeli’nin de yakında çıkacağını düşünüyoruz ve tek şarj ile toplam menzili’nin 997 Km olması bekleniyor. Elon Musk’ın yaptığı açıklamada 643 Km menzile sahip yeni araçların mı geleceği, yoksa yeni güncelleme ile eski modeller’de menzil artışına mı gidileceği belirsiz olduğunu söylemeliyiz.

Tesla’nın yeni ve daima dikkatleri üzerinde çekecek araçlar üreteceğini görebiliyoruz. Eğer sizde daha fazla elektrikli araç haberi okumak istiyorsanız, takipte kalmayı unutmayın!

Kaynak : businessinsider.my

Daha fazla haber için : Teknovv Elektrikli Otomobiller