Elon Musk, “Eğer Ventilatör Eksikliği Olursa Hemen Yapılmaya Başlanacak.”

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Elon Musk,
Elon Musk, "Eğer Ventilatör Eksikliği Olursa Hemen Yapılmaya Başlanacak."

Elon Musk’ın yaptığı açıklamaya göre Covid-19 ile yapılan mücadelede ventilatör eksikliği olması durumunda hemen yapımına başlanacağı açıklandı.

Şu anda dünya çapında mücadele verilen Covid-19 virüsü ile karşı karşıya olunduğunu herkes biliyor ve mümkün olduğu kadar bir çok kişi bu konuda destek veriyor. Elon Musk’a Twitter üzerinde bir çok soru soruluyor. Bunlardan en önemlisi Tesla şirketinin Ventilatör üretip üretmeyeceği oldu.

Covid-19’dan muzdarip birçok insan iyileşirken nefes almalarına yardımcı olmak için bu cihazlara belirli bir süre bağlı kalmaları gerektiğin ve rahat nefes alıp, vermelerine yardımcı olduğu belirtiliyor.

Elon Musk’ın Twitter üzerinde yaptığı açıklamada, “İhtiyaç varsa, hemen üretmeye başlarız diye belirtti.”. Bu açıklama üzerine FiveThirtyEight yazı işleri müdürü olan Nate Silver’ın cevabı, “Şu anda ihtiyaç var, kaç adet ürettiniz?” şeklinde oldu. Son olarak Musk, “Ventilatör üretilmesi zor değil ama hemen üretilemez. Şu anda hangi hastanelerde bahsettiğiniz bu sıkıntılar var?” Diye belirtti. Daha sonrasında insanlar bu sorunun olduğu yerleri belirtti.

Elon daha önce söylediği gibi en azından bazı tweetlerin ciddiye alınmaması gerektiğini savunurken aynı zamanda daha önce yaptığı bir çok yardım ile dikkat çekti. Tesla şirketi üretim kapasitesi ve uzmanlığı olan tek otomobil üreticisi değil ve Ford ve GM gibi markalarında bu salgın sırasında ventilatör yapımını içerebilecek ekipman üretimi hakkında federal hükümetle yaptığı tartışmalara işaret ediyor.

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.