Elon Musk, İnsanları Nasıl Uzaya Götüreceğini Gösteren Videoyu Yayınladı

  Elon Musk, İnsanları Nasıl Uzaya Götüreceğini Gösterdi
  Elon Musk, İnsanları Nasıl Uzaya Götüreceğini Gösterdi. Fotoğraf SpaceX şirketine ait olan Dragon isimli uzay aracına ait.

  SpaceX şirketi uzaya insan taşıyacak Dragon isimli uzay aracının son hazırlıklarını yapıyor.

  Elon Musk’ın yaptığı çalışmalara ve çabalarına baktığımızda çok yakın zaman da uzaya ilk insanları göndermeye başlayacağız gibi görünüyor. Elon Musk, Dragon isimli uzay aracı ile insanların uzaya nasıl gideceğini, uzay aracının Dünya’dan nasıl ayrılacağını, yörüngeye nasıl gireceğine dair kısa bir video yayınları. Bu video da SpaceX şirketinin üzerinde çalışmalar yaptığı Dragon isimli uzay aracı ile yapılacak yolculuğun nasıl olacağına dair genel fikir verdiğini söylemeliyiz.

  SpaceX şirketinin CEO’su 30 Aralık tarihinde attığı tweet ile uzaya fırlatılan aracın animasyonu yapılmış bir video yayınladı. Video’da SpaceX şirketinin Dragon isimli uzay acının Falcon 9 roketi ile birlikte nasıl fırlatıldığını, Falcon 9 ve Dragon isimli uzay aracının birbirinden ayrıldığını ve Dragon uzay aracının dünyaya girerek nasıl paraşütünü açıp indiğini gösteren bir animasyon videosuydu.

  Elon Musk ayrıca önümüzdeki yıl SpaceX programının Amerika’dan Uzaya NASA için gönderebileceğini belirtti. SpaceX şirketinin uzun yıllardır yaptığı çalışmalarda uzay araçlarının yer olan hataları ve bunların kazalarından dolayı çok sık şekilde ertelendi. Fakat bu video ile Elon Musk’ın artık uzaya insan göndermeye hazır olduğunu belirttiğini söylememiz yanlış olmaz.

  Elon Musk yaptığı açıklamalarda tüm sistemlerin 2020 yılının ortalarda hazır olabileceğini vurguladı. Yani bu demek oluyor ki herhangi bir aksilik olmazsa eğer Elon Musk 2020 yılında uzaya insan gönderebilecek.

  Elon Musk’ın Twitter’dan yaptığı açıklamalar da Dragon uzay aracının Şubat ayında hazır olacağını ama tüm güvenlik önlemlerinin alınması için bir kaç ay daha süreceğini belirtti.

  Kaynak : Twitter

  Daha fazla teknoloji haberi için Teknovv Haberler