Ana Sayfa Haberler Evim İçin En İyi İnternet Sağlayıcı Hangisi?

  Evim İçin En İyi İnternet Sağlayıcı Hangisi?

  Evim İçin En İyi İnternet Hangisi.
  Evim İçin En İyi İnternet Hangisi.

  Şu anda Türkiye’de bir çok internet servisi veren şirket olduğunu biliyoruz fakat çoğu zaman acaba hangisine abone olmalıyım veya hangi paketi satın almalıyım gibi aklımızda soru işareti kalıyor. İşte onların cevabını burada bulabilirsiniz.

  Türkiye’de Turkcell, Türktelekom, Türk Net, Vodafone, Goknet, Milleni gibi bir çok İnternet dağıtım şirketi mevcut. Fakat bu şirketlerin hangisi daha iyi, hangi paketleri avantajlı veya en iyi İnternet hangisi bunları anlatacağız. Ayrıca bu şirketlerin hangisi taahhütsüz İnternet paketi satıyor. Kısacası eğer evinize, iş yerinize veya herhangi bir yere İnternet bağlatacaksanız, almanız gereken en mantıklı seçenekleri size sunacağız. Size en iyi İnternet hangisi onu söyleyeceğiz. Listemiz en iyi İnternet servis sağlayıcısından en kötüye doğru sıralanmıştır.

  En Büyük İnternet Dağıtımı Yapan Şirketler

  • TürkNet
  • Millenicom
  • Turksat
  • Turkcell Superonline
  • TurkTelekom

  Bu şirketler bilinen en büyük ve en çok kullanıcı kitlesine sahip İnternet dağıtım şirketleri. Sizde eğer İnternet paketi almaya kalkarsanız bu şirketlerden birisini seçmek zorundasınız. Fakat bu şirketlerin bazıları hem yüksek fiyatlı, hemde sizi en az 24 ay sözleşmeye zorluyor. Bu durumda eğer herhangi bir şikayet durumunuz olursa sözleşmeyi fes edemiyorsunuz ve verdiğiniz paraya yazık oluyor. Bu durumda seçmeniz gereken en mantıklı paket ucuz ve kaliteli olan olacaktır.

  1 – TürkNet

  İlk Sıramızda yer alan internet sağlayıcı Türk Net şirketi oluyor. Bizzat kendim kullandığım internet şirketi gerçekten söylediği hızda ve uygun fiyatlı İnternet veriyor. Fakat bulunduğunuz bölgede alt yapının olması gerekiyor. Yani ilk başta Türk Net şirketini arayıp sormalısınız o bölgeye hizmet veriyorlar.

  Avantajları : Taahhüt yok, Ucuz, hızlı ve güvenilir bir şirket.

  Eksileri : ——–

  Link : Türknet

  2 – Millenicom

  Millenicom internet sağlayıcısı da aynı zamanda Türknet kadar kaliteli bir şirket. Fakat alt yapı sorunundan dolayı bu şirketi kullanamayabilirsiniz. Öncelikle telefon ile iletişime geçmeniz gerekiyor ve bulunduğunuz bölgeye servis verebiliyorlar mı bunu sormalısın. Fiyatları yine çok uygun ve diğer servis sağlayıcılardan uygun fiyatlı.

  Avantajları : Taahhüt yok, Ucuz, hızlı ve güvenilir bir şirket.

  Eksileri : Eğer alt yapınız yoksa kullanamıyorsunuz.

  Link : Millenicom

  3 – Turksat

  Turksat sıramamızın 3. Sırasında çünkü bir çok kullanıcısı memnun ve iyi hizmet aldığını belirtiyor. İnternet hızı sorun olmayacaktır. Fakat 24 Ay taahhüt mevcut yani 2 yıl boyunca bu İnternet sağlayıcısına bağlı kalacaksınız demektir. Eğer listemizin ilk 2 sırasında yer alan şirketler olmuyorsa bu şirkete yönelebilirsiniz.

  Avantajları : Ucuz, hızlı ve güvenilir bir şirket.

  Eksileri : Taahhüt var.

  Link : Turksat

  4 – Turkcell Superonline

  Superonline şirketinin fiber internet hızları bir ev için yeterli olacaktır. Fakat Turkcell şirketine ait olduğu için sorun yaşama durumunuzun yüksek olduğunu söylemeliyim. Ayrıca Turkcell’in taahhütsüz internet paketi mevcut değil. Yani internet aboneliği aldığınız zaman 24 Ay Superonline bağlı kalmak zorundasınız ve bunu değiştiremiyorsunuz. Eğer çok ısrar ederseniz değiştirmek konusunda, size ceza anlamında yüksek miktarda ceza ödemeye zorluyorlar. Eğer abonelik alacaksanız bu şirket belki listenizde olabilir fakat ilk sıraya koyamazsınız. Ayrıca internet abonelik ücretleri yüksek.

  Artıları : yok

  Eksileri : Taahhüt, Fiyatı Yüksek

  Link : SuperOnline

  5 – TurkTelekom

  Türkiye’deki en büyük İnternet ve telekomünikasyon şirketlerinde birisi. Fakat bu şirketin çok duyulmasının sebebi kötü servis vermesi. Genelde İnternet hızları aldığınızdan çok daha düşüktür. Ayrıca şikayet etseniz bile düzgün bir sonuç alamazsınız. Sizinde anlayacağı gibi listemizin son sırasında olmasının nedeni eğer diğer şirketlerin hiç birisi olmazsa bunu seçmelisiniz.

  Artıları : yok

  Eksileri : Taahhüt, Fiyatı Yüksek, Hız Sorunu

  Link : TurkTelekom