Facebook Bonfire Uygulamasını Kapatma Kararı Aldı

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest

Facebook, Bonfire uygulamasını çıkartalı ortalama bir kaç yıl geçti. Bu uygulama Houseparty uygulamasının ünlü ve popüler olduğu zaman çıkartılmıştı ama Bonfire uygulaması ile hiç bi zaman istedikleri kullanıcı seviyesine ve amaçlarına ulaşamadılar.

Verge ‘nin raporuna göre 2017 yılında Facebook’un Bonfire uygulamasını test edilmeye başlanmıştı ve bu ay sonunda uygulamanın kapatılacağı belirtildi.

Facebook, “Buradan öğrendiklerimizi ileride uygulayacağımız ve çıkartacağımız uygulamalar için kullanacağız.” diye belirtti. Yani uygulama daha önceki hali ile önümüze gelmeyecek ama uygulamada kullanılan fonksiyonlar ve özellikler Facebook’un çıkartacağı başka bir uygulamada kullanılacak.

Facebook’un çıkarttığı Bonfire uygulaması Danimarka da test edilmişti ve Android cihazlar için tam 10 bin indirilme sayısına ulaşmıştı ama görünen o ki bu sayı Facebook için yeterli olmadı. Bonfire uygulaması Houseparty uygulamasının çok benzer bi uygulamasıydı ve ondan esinlenilmişti. Ayrıca grup video araması Google Duo uygulamasında da mevcut olduğunu belirtmeliyiz.

Kaynak : Verge

Daha fazla haber için : Teknovv.com

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.