Facebook Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz

Facebook hesabınızı ve bütün bilgileri silmeniz için kullanışlı bir rehber hazırladık

Bildiğiniz gibi Facebook en büyük sosyal ağların başında gelen bir platform ve facebook hesabınızı silmek sizin için zor olabilir. Eğer silmeye kesin karar verdiyseniz, direk olarak size nasıl yapılacağını anlatacağım.

Bildiğiniz gibi Facebook, sizin kişisel verilerinizi hesabınızı sildiğiniz zaman direk olarak silinmesine izin vermiyor. Fakat küçük bir çaba ile kendi kişisel verileriniz yedekleyebilir ve sonrasında bütün verilerinizi Facebook’dan silebileceksiniz.

Şunu söylemeliyim ki eğer kendi kişisel verilerinizi indirdiğiniz zaman tüm fotoğraflarınız, videolarınız ve kişisel verileriniz hepsi sizde olacak. İlk önce size nasıl Facebook verilerinizi indirebilirsiniz göstereceğim ve sonrasında Facebook hesabınızı komple silebileceksiniz.

1 – Nasıl Facebook Verilerinizi İndirebilirsiniz

Eğer Facebook’u uzun süredir kullanıyorsanız, hesabınızda fotoğraflarınız ve videolarınız mevcuttur. Ayrıca yapmış olduğunuz yorumlar ve atılmış postların da olduğunu düşünüyoruz. Facebook ayrıca sizin ne zaman hesabınıza giriş ve çıkış yaptığınızı, hangi reklamlara tıkladığınızı ve hesabınızın geçmiş durumu gibi bir çok bilgiyi depoladığını söylemeliyiz.

Facebook hesabınızı silmeden önce bu verilerin hepsini kendi bilgisayarınıza indirmek isteyebilirsiniz. Yapmanız geren şey Facebook’a giriş yapmak ve sağ üst köşede bulunan ok şekline tıklamak. Buradan “Ayarlar” bölümüne tıklamalısınız ve burada açılan pencereden sonra “Facebook Bilgilerin” kısmına gelerek “Bilgilerini İndir” kısmından bütün Facebook verilerini kolay bir şekilde indirebilirsiniz.

2 – Fotoğraflarınızı ve Postlarınızı Kendiniz Silin

Facebook hesabınızı sildikten sonra 90 gün kadar bütün attığınız postlar ve fotoğraflar depolanız ve sonrasında silinir. Eğer bilgilerinizin ortalıkta dolaşmasını istemiyorsanız, bunları kendiniz silmeye başlamalısınız.

Öncelikle yukarıda bahsettiğimiz işlemi yaparak bütün verilerinizi kendi bilgisayarınıza yedeklemelisiniz.

Social Book Post Manager, Chrome için bir eklenti ve tek sefer bir çok postu ve fotoğrafı silmenize yardımcı olacak bir eklenti. Eğer bilgilerinizin yedeğini aldıysanız, şimdi yapmanız gerek şey Facebook hesabınıza giriş yapmak ve sağ üst tarafta çıkan Social Book Post Manager’a tıklayarak postlarınızı ve fotoğraflarınızı kolay bir şekilde silebeilirsiniz.

3 – Facebook Hesabınızı Silmek

Eğer yukarıdaki işlemleri başarılı bir şekilde yaptıysanız, Facebook’un hesap silme sayfasına gidebilirsiniz. (Facebook bu işlemi yapabilmeniz için ayarlar menüsünden kolayca ulaşamamınızı sağlıyor. Bundan dolayı buradaki bağlantıya tıklayarak kolayca hesabınızı silme sayfasına gidebilirsiniz.) ve buradan “Hesabı Sil” butonuna tıklayarak hesabınızı silmiş olursunuz.

Daha Fazla Nasıl Yapılır Klavuzu için Teknovv Nasıl Yapılır