Facebook Messenger Uygulaması’nın Masaüstü Uygulaması Yolda

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest

Facebook Messenger uygulaması Facebook’un ana uygulamasından ayrılmasından sonra inanılmaz şekilde büyüme ve performans artışı gösterdi. Facebook Messenger uygulamasının işlevselliği ve kullanışlılığı son birkaç yıl içerisinde geliştirildi ve şirket şimdi de kullanıcılardan gelen talepleri yerine getirmek için Facebook Messenger uygulamasını geliştirecek. Masaüstü için Facebook Messenger uygulaması’nın çok yakında yayınlanacağını söyleyebiliriz.

30 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen F8 konferansında popüler mesajlaşma uygulamasını bu yıl hem Windows hem de Mac işletim sistemlerine getireceğini doğruladı. Şu anda kullanıcılar eğer Facebook Messenger uygulamasına giriş yapmak isterlerse tarayıcılarını kullanmaları gerekiyor.

Aslında bu çok şaşırtıcı bir haber olmadı çünkü Facebook Messenger’ın mobil uygulamasının üzerinden uzun bir zaman geçti ve böyle bir uygulamanın çıkartılacağı bekleniyordu. Şunu söylemeliyiz ki mobil cihazların önceliği şu günlerde çok fazla ve sayıca bilgisayarlardan daha çok olduğunu söyleyebiliriz fakat Facebook Messenger uygulamasının hem Windows, hemde Mac işletim sistemine gelmesi Facebook için ekstra bir gelir kaynağı yaratacak ve kullanıcıların Facabook ekosisteminde çok daha fazla vakit geçirmelerini sağlayacak.

Facebook’un uygulama açıklamasında, “İnsanlar herhangi bir cihazdan sorunsuz bir şekilde mesajlaşmak istiyor ve biraz daha fazla alan istiyorlar sevdikleriyle mesajlaşmak, iletişim kurmak ve anlarını paylaşmak için” diye belirtiyor.

Uygulama hepimizin alışık olduğu özellikler ile birlikte geleceğini belirtmeliyiz. Örnek olarak Grup video aramaları, sesli aramalar ve daha fazlası.

Daha fazla haber için : Teknovv.com

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.