God Of War Oyunu 10 Milyon’dan Fazla Satıldı

0
114

God Of War oyunu geçen yıl ile çıktığında satışa sunulan ilk haftada 5 milyonun üzerinde satış rakamı ile oyun sektörüne damgasını vurmuştu. Oyun Playstation 4 için özel olarak çıkarılmıştı ve şirketin son yayınladığı rakamlara baktığımızda 10 Milyon adetin üzerinde iyi bir satışım rakamı olduğunu görüyoruz.

Sony’nin düzenlenen yatırımcılar günü toplantısında kısaca oyunun 10 Milyon adetin üzerinde satış yaptığını belirtti. Bu açıklanan rakamların Playstation 4 paketinin içinde çıkan oyunların sayısının eklendiği bilinmiyor ama bu kadar büyük satış rakamını dikkate aldığımızda çok gerekli olmayacağını söyleyebiliriz.

God Of War oyunu geçen yıl Nisan ayında çıkarıldı ve Playstation 4 için en hızlı satılan oyun olarak açıklandı. Bu demek oluyor ki Sony‘nin bu alanda ne kadar güçlü bir oyun şirketi olduğunu görebiliyoruz.

The God of War oyunu şirket için büyük kazanç sağladığı belirtiliyor. Şunu söylememiz gerekiyor ki Sony’nin her geçen gün kendini bu alanda geliştirmesi ve yeni oyunlar ile karşımıza gelmesi hem oyuncuların yüzünü güldürecek gibi, hemde şirket olarak kendisi kazanç sağlayacak.

Kaynak : Gamespot

Daha fazla haber için : Teknovv.com

Bir Cevap Yazın