Google, 2018 Yılında 2 Milyondan Fazla Kötü İçerikli Reklamı Kaldırdı.

  0
  38

  Google’ın yeni politikaları ve teknolojisi ile birlikte yüzde 28 oranında reklamlarda azalma oldu.

  Online reklam endüstrisinin en büyük şirketlerinden birisi olan Google, 2018 yılında 2.3 Milyon kötü reklamı kaldırırken, 2017’de kaldırılan 3.2 Milyon reklama oranla yüzde 28 düşüş görüldü.

  Arama motoru devi Google, kullanıcıların dolandırılmaya veya aldatılmaya karşı olan reklamlarını önleyerek kullanıcı deneyimlerini en üst seviyeye çıkarttılar.

  Google, yapay zeka ve makine öğrenmesi gibi sistemler üzerinde çalışarak ve bunları kötü reklamları kaldırmak veya önlemek için kullandı. 1 Milyon kötü reklam veren hesabı makine öğrenmesi kullanarak kaldıran şirket, bu oranı 2017 yılında göre iki katına çıktı.

  Şirket, 2018 yılında 330 adet algılama sınıfı başlattı. Algılama sınıfı, manuel inceleme ve makine öğrenmesi yoluyla Google’ın yayıncı politikasını ihlal eden reklamları yaklaşık 1,5 milyon uygulamadan ve 28 milyon websitesin’den kaldırmayı başardı.

  Geçen yıl yayınlanan Google’ın yeni reklam politikası 31 adet yeni madde getirerek işleri biraz daha zorlaştırmaya başlamşış gibi görünüyor.

  Ayrıca Google’ın 2018 yılının ortasında yapılan seçimler için getirdiği reklam politikası’da 143 bin reklam onaylanmıştı.

  Google’ın gelecek aylarda yayınlayacağı yeni politika yönetim panosu ile reklamların daha sağlıklı olmasını sağlayacak.

  Daha fazla haber için takipte kalın.

  Bir Cevap Yazın