Google Fit Uygulamasını Artık İOS Kullanıcıları da Kullanabilecek

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest

İOS cihazlarında Apple’ın sunduğu Sağlık uygulaması sayesinde kullanıcı’nın sağlıkla ilgili verilerini uygulama üzerden ve Apple watch sayesinde toplayabiliyor. Google’ın da benzer bir sağlık uygulamasına sahip olduğunu biliyoruz. Bu uygulama Google Fit olarak geçiyor ve sadece android tabanlı cihazlar kullanabiliyordu. Fakat İOS kullanıcıları da isterlerse Google Fit uygulamasını kullanabilecekler.

Google’ın yaptığı açıklamaya göre Google Fit uygulaması yakında İSO kullanıcıları’nın da kullanabileceğini belirtti. Yaptığı açıklamaya göre bu uygulama Apple’ın sunduğu Sağlık uygulaması ve Google Fit arasında bir seçim yapmak zorunda olmayacakları çünkü uygulama Apple Sağlık ve Apple Watch ile entegre çalışacak. Bu da demek oluyor ki kullanıcıya kullanması için ikinci bir uygulama olacak.

Google Fit uygulaması kullanıcı sağlığını ve aktivitelerinizi kontrol edecek. Ayrıca farklı bir özellikle de karşınızda olacak. Bu özellik kullanıcıyı aktif ve motivasyonlu tutmaya çalışacak. Eğer Apple watch kullanıyorsanız bu özelliği az çok biliyorsunuzdur. Google Fit uygulaması da “Haraket ettiğiniz dakikayı” ve “Kalp atışı” gibi puan toplama özelliği mevcut ve kullanıcı’nın gün boyunca her geçen gün daha fazla puan toplamasını sağlayacak.

Eğer sağlığınızı yerinde tutmak ve her geçen gün sağlık durumunuzu takip etmek istiyorsanız Google Fit uygulamasını şimdi indirebilirsiniz.

Kaynak : blog.google

İndirme Bağlantısı : Google Fit (İOS)

Daha fazla haber için : Teknovv.com

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.