Google Haritalar Artık Aracınızın Anlık Hızını Gösterecek

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest

Bildiğiniz gibi Google’ın iki farklı navigasyon uygulaması mevcut ve iki ayrı uygulamanın bulunması biraz garip geliyor olabilir. Şirket’in Google Haritalar ve Waze uygulamaları benzer özellikler ve benzer fonksiyonlara sahip olduğunu söylemeliyiz. Fakat, Google bu iki uygulamayı bir araya getirecek gibi gözüküyor.

Google Haritalar uygulamasının son güncellemesiyle birlikte şirket uygulama’nın yeni özelliği olan anlık araç hızını gösteren özelliği tanıttı. Bu da demek oluyor ki eğer Google haritalar uygulamasını kullanıyorsanız, uygulama sizin ne kadar hızla seyehat ettiğinizi gösterecek.

Ayrıca kullanıcıların hız kameraları olan bölgeleri Google haritalar üzerinde işaretleyebilmeleri’nin üzerinden çok uzun zaman geçmedi. Şimdiyse kullanıcılar hızlarını, hız kameraları olan bölgelerde kontrol ederek yolculuk yapacaklar. Tabi ki kullanıcılar araçlarındaki hız göstergelerini kullanacaklar ama bu da kullanıcılar için ikinci bir seçenek olacaktır.

Şunu belirtmeliyiz ki Google Haritaların bu özelliği henüz tüm ülkelerde kullanılmıyor. Şu ana kadar Arjantin, Belçika, Brezilya, Kanada, Çek Cumhuriyeti, Portekiz, İsveç, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletlerinde bu özellik kullanılmaya başlandı ama yakın zamanda diğer ülkelerle birlikte Türkiye’nin de bu güncellemeyi alacağını düşünüyoruz.

Kaynak : mobilesyrup

Daha fazla haber için : Teknovv -> Uygulamalar

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.