Google Haritalar Artık Size Gideceğiniz Restaurant’ın En iyi Yemeklerini Söyleyecek

  0
  136

  Normal’de Google Haritalar uygulamasında bi restaurant aradığınız da size o yer hakkındaki yorumları ve oraya nasıl gidebileceğiniz ile ilgili bilgileri verdiğini biliyoruz. Fakat Google Haritalar uygulaması daha fazlasını yapabileceğini söylemeliyiz. Google, uygulamanın biraz eskidiğini düşünüyor olabilir. Bu nedenle, Google Haritalar uygulaması artık size restaurant’daki en iyi yemekler hakkında bilgi vereceği bir özellik ekledi.

  Uygulamayı kullanarak restaurant hakkında resimler, giden kişilerin yorumları, görüşleri ve restaurant’ın puanını görebiliyordunuz. Şimdiyse uygulama o restaurant’daki yemekler hakkında çok daha fazla bilgi sağlayabilecek. Restaurant’daki menüdeki en popüler yemeği kullanıcılara vurgulayarak gösterecek ve bu da kullanıcıların daha güven verici bir şekilde o yemeği sipariş vermesini sağlayacak.

  Bu özellik makine öğrenmesi algoritması kullanılarak çalışacak ve algoritma fotoğraflar, yorumlar ve menü isimleri ile eşleştirilecek bu şekilde en popüler yemekler kullanıcılara gösterilecek.

  Bu özellik sayesinde bir restaurant’ın en popüler yemekleri, Google Haritalar uygulamasındaki genel bakış sekmesinde gösterilecek. Ayrıca daha çok popüler yemek listesini görmek istiyorsanız sol tarafa kaydırarak daha fazla popüler yemeklerini görebilirsiniz. Ayrıca o yemeğin daha fazla detayını, kullanıcı yorumlarını ve resimlerini görmek isterseniz, sadece üzerine tıklamanız yeterli olacaktır. Son olarak eğer dilini okuyamadığınız bir ülkeye gittiğinizde google çeviri bunun çağresine bakacaktır. Bu özellik dünya çapında bütün Google Haritalar uygulamalarına aynı anda getirildi. İOS içinde yakında zamanda geleceğini söylemeliyiz.

  Kaynak : google.blog

  Daha fazla haber için : Teknovv -> Haberler