Google Haritalar Artık Size Trenin Ne Kadar Kalabalık Olduğunu Söyleyecek

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest

Google Haritalar uygulaması gideceğiniz rotadaki bağlantı noktalarını göstermesi ve gideceğiniz noktaya ne kadar zamanda varacağınızı gösteren mükemmel bir harita uygulaması olduğunu söylemeliyiz. Peki ya rotanız’daki trenin veya otobüsün ne kadar kalabalık olacağını size söylese. Google’ın bu yeni özelliği artık size bineceğiniz trenin ne kadar kalabalık olacağını söyleyecek.

Muhtemelen kalabalık tren veya otobüs yolculuğu iyi deneyimlerden birisi değildir. Kalabalık tren veya otobüs yolculuklarında ortam ter kokar ve nefes almakt bile zorlanılabilir. Hatta bazı durumlarda kendinizi sosisli sandviçin sosisi olarak bile bulabilirsiniz. Kendinizi bu gibi bi durumda bulduğunuzda neden eve gitmek için taksi tutmadım diye kendinize kızabilirsiniz.

Fakat Google Haritalar sizin yardımınıza bu noktada koşuyor. Google Haritaların yeni özelliği olan kalabalıklık tahmini özelliği sizi rotanızın üzerindeki tren, otobüs veya tramvay’ın kalabıklık durumunu size söylüyor. Yapılacak bu kalabıklık tahmini bir önceki tren yolcuğuna göre hesaplanacak. Eğer tren kalabıksa Google Haritalar uygulaması sizi bekleterek bir sonraki trene binmenize ve rahat bir şekilde seyehat etmenizi sağlayacak. Google, bu özelliğin dünya çapında toplamda 200 şehirde kullanıma sunduğunu belirtti. Bu özellik İOS ve Android platformları için beraber sunuldu.

Kaynak : blog.google

Daha fazla haber için : Teknovv.com

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.