Google Haritalar Artık Taksiniz Rotasın’dan Çıkarsa Sizi Uyaracak

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest

Taksi sürücüleri çoğu zaman sizi varacağınız adrese ulaştırmak isterken farklı rotadan gidebiliyorlar ve bu şekilde yolunuz uzamış oluyor. Bu yönteme dolandırılıcık demek doğru olacaktır ve en eski yöntemlerden birisi olduğunu söylemeliyiz. Eğer bildiğiniz bir bölge’deyseniz, tabi ki rotayı da bildiğiniz için bu sorun ile karşılaşmazsınız. Fakat şehir dışındaysanız ve daha önce bulunmadığınız bir bölgeye giderseniz, Google Haritaları kullanmanız iyi olacaktır. Google Haritalara gelen yeni özelliğ sizi gideceğiniz rotadan çıkarılırsa uyaracak.

Google Haritalar da rotayı oluşturduktan sonra Harita uygulaması arka planda çalışacak ve eğer taksiniz rota dışına çıkarsa sizi uyaracak. Ayrıca bu daha fazla ücret vermemeniz için değil, sizin güvenliğiniz içinde kullanılabilecek bir özelliktir.

Özelliği kullanabilmeniz için sadece gideceğiniz rotayı Google Haritalarda oluşturun. Daha sonrasında ekran gözüken Güvende Kal(Stay Safe) basmanız yeterli olacaktır. Bu aşamadan sonra eğer taksi sürücüsü rotadan 500 Metre uzaklaşırsa uygulama sizi uyarmaya başlayacaktır.

Yapılan habere göre özellik ilk olarak Hindistanda hayata geçirildi ama ilerleyen zamanlarda diğer ülkelerede getirilmesi bekleniyor.

Daha fazla haber için : Teknovv.com

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.