Google Pixel 4, Çift Kameralı İle Gelebilir

Google, Pixel telefonlarında 3 nesil boyunca tek kameralı sistemde sıkışıp kaldığını söyleyebiliriz. Kullandığı kamera sistemi ve çok üst düzey yazılımlar sayesinde, çoklu kameraya sahip üst düzey akıllı telefonlar ile başa çıkabildi. Fakat Google sonunda çok kameralı sisteme Pixel 4 ile geçiş yapacak ve yeni ortaya çıkan Pixel 4’e ait görüntülere baktığımızda cihazın arka kısmında çoklu kamera sisteminin olduğu gözüküyor.

Android Q Beta 5 sürümünün Google Kamera uygulamasının kodunda Pixel 4’ün sahip olacağı çoklu kamera sistemine ait kodlar içeriyor. Fakat burada dikkate almanız gereken konu Pixel 4’ün sadece 2 adet kamera ile geleceği.

Google’ın verdiği ipucunda Pixel 4 cihazının 2 adet kamera sensörüne sahip olacağı gözüküyor. Fakat diğeri zoom lensi olursa, bu demek oluyor ki geniş açı lense yer verilmeyecek demektir. Bu duruma bazıları kızabilir çünkü bazı insanlar zoom lensinden daha çok geniş açı lensini tercih edebiliyor.

Kod’daki bir diğer referans ise ikinci sensörün 16 MP olabileceği. Henüz bunların kesin olmadığını belirtmeliyiz. Yani cihazın bir çok özelliği değişebilir.

Google’ın Pixel 4 cihazının kamerası hakkında bir şey söylemem konusunda inatçı olduğunu belirtmeliyiz. Pixel 4‘ün bu sonbaharda ortaya çıkmasından sonra bir çok şey kesinleşecektir.

Daha fazla haber için : Teknovv Telefonlar