Google Resim Sonuçları Yakında Çok Daha Detaylı Bilgiler Verecek

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Google, Resim Sonuçları Yakında Çok Daha Detaylı Bilgiler Verecek
Google, Resim Sonuçları Yakında Çok Daha Detaylı Bilgiler Verecek

Google görüntü sonuçlarında bir ürün, video veya yemek tarifi mi olduğu konusunda görseller’deki resimlerde bu konuda iconlar yer alacak.

Google’ın resim sonuçları genellikle kullanıcılara çok fazla bilgi sunmaz. Herhangi bir resim direk olarak gözükür ve alt tarafında bağlantı linki ve başlığı yer alır. Fakat teknoloji devi Google, önümüzdeki haftadan itibaren görsel sonuçlarında kullanıcılara daha fazla bilgi vermesi sağlayacak. Ayrıca resimler için çeşitli etiketler gelecek ve bu şekilde onun bir resim mi? yoksa video mu? diye sorduğunuz zaman bu etiketler sayesinde kolayca anlayabileceksiniz.

Google’ın bu yeni simgeleri bu görselin bir resim, ürün veya video olduğu konusunda size detaylı bilgi verecektir. Size bu etiketler çok küçük görünebilir fakat mouse ile üzerine geldiğinizde bu etiketlerin ne ile ilgili olduğunu ve hatta videolar da direk olarak kaç dakika olduğu konusunda size bilgi verecektir. Simgelerin eklenmesi büyük bir değişiklik olmasa da, yüzlerce sonucu gözden geçirmeyi ve aradığınızı bulmanızı kolaylaştırabilir. Örneğin, satın alınacak belirli bir ürünü bulmak için görsel arama yapıyorsanız, ürün etiketi ile işaretlenmiş tüm fotoğraflara göz atabilirsiniz.

Kaynak : Google SearchLiaison

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.