Ana Sayfa Nasıl Yapılır Hangi Netflix Planı Sizin İçin Daha Uygun?

Hangi Netflix Planı Sizin İçin Daha Uygun?

Sizler için Temel, Standart ve Özel paketlerinin karşılaştırılması ve Sizin için en uygun olanını seçtik

Eğer bir Netflix Planı satın almak istiyorsanız ve hangi Netflix paketini seçeceğinize emin değilseniz, bu rehber tam sizin için olduğunu söylemeliyim.

Netflix’in ilk yıllarında tek ücretlendirme ile insanlara bu servisi sunuyordu. Fakat şu anda Netflix’i kullanan 140 Milyon insan mevcut ve her ay bu kişiler TV yayın servisine aylık çeşitli seçerek, seçtikleri planlar üzerinden ücret ödüyorlar.

Eğer Netflix’e çok yüksek ücretler ödemek istemiyorsanız veya internet bağlantınız iyi değilse, Ultra HD çözünürlükteki plana ekstra ücret ödemek mantıksız olacaktır. Diğer yandan en ucun Netflix planı ile yine aynı film veya dizi kitaplığına erişebiliyorsunuz, fakat diğer yüksek Netflix planları’nın bazı avantajları olduğunu ve bu paketleri kullanmak isteyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizin için derinlemesine Temel, Standart ve Özel paketlerini karşılaştıracağız. Netflix üyelik planlara ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini, bu paketlerin ayrıntılı hangi paketin hangi video kalitesine sahip olduğunu ve kaç cihaz ile aynı anda kullanabilirsiniz. Bu bilgileri sizin için derledik ve yazıya döktük.

“Netflix” Sıkça Sorulan Sorular

1- Netflix Üyeliği Ücretleri Ne Kadar?

Netflix 3 adet farklı üyelik planına sahip ve farklı fiyatlandırmaları mevcut. Bu paketlerin detaylarını aşağıda karşılaştıracağız ve sizin için en iyi paket hangisi bunu seçeceğiz.

2- Netflix Yıllık Plana Sahip Mi?

Hayır, Netflix’e aylık olarak üye olabiliyorsunuz. Yani her ay kartınızdan üyelik ücretiniz çekiliyor. Yani toplu bir ödeme planına sahip değil.

Netflix’i Ücret Ödemeden İzleyebilir Miyim?

Evet, İlk ay üye olarak ücretsiz Netflix hizmetinden yararlanabilirsiniz ama Netflix üyeliğinize devam etmek isterseniz, ücret ödemeniz gerekmektedir.

Netflix Temel Paket: En uygun Paket

Temel paket sahip olabileceğiniz en uygun pakettir. Netflix’in sitesinde belirtildiği gibi aylık 17,99 TL fiyatına Netflix platformun’daki binlerce içeriğe erişme imkanına sahip olabilirsiniz. Sadece bir kaç kısıtlamaya sahip fakat bunun dışında Netflix filmlerine ve Netflix showlarına, diğer Netflix planlarının sahip olduğu şekilde sınırsız erişim imkanına sahip olursunuz.

Netflix Temel paket üyeliğini satın alırsanız eğer bu paket ile HD veya Ultra HD çözünürlüklerini kullanamazsınız. Yani bilgisayarınız’dan, Televizyonunuz’dan veya akıllı telefonunuz’dan maksimum standart kalite ile izleyebilirsiniz. Maksimum alacağınız çözünürlük 640 x 480 pixel olacaktır. Bu da 1,280 x 720 pixel’in yarısı demektir.

Sadece bazı Netflix içerikleri standart kalite yayın ile sunulmaktadır. Bu içerikler düşündüğünüz gibi eski dizilerin olduğunu söylemeliyiz. Örnek olarak Friends veya The Office. Fakat çoğu televizyon üreticisi artık HD’yi standart olarak kabul etmektedir. Yani izlediğiniz dizilerde veya filmlerde bazı detayları kaçırabilirsiniz. Akıllı telefonlar veya tabletler’de bu sorun çok göze batmayabilir ama 55 inç televizyonda izlemek isterseniz, bu bazı problemlere sorun açabilir. Eğer daha kaliteli çözünürlük istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Temel paket yanlızca aynı anda 1 kullanıcıya izin verir ama profilde birden fazla kullanıcı hesabı oluşturulabilir.

Netflix Standart Paket: Çok Yönlü Plan

Standart Paket, Netflix’in 3 adet paketi arasındaki en mantıklı olanıdır ve fiyatı Temel pakete oranla biraz daha yüksektir. Standart Paket’in aylık ücreti 27,99 TL olarak sunulmuştur. Bu paket ne çok pahalı, ne de çok ucuzdur. Sadece fiyatı sizin için en uygun olan paket olabilir.

HD olan yani 720p çözünürlükteki filmleri ve dizileri izleyebilirsiniz. Ayrıca 1080p olan HD başlığa sahip içerikleri de izleme imkanı sunuluyor.

Netflix içerikleri’nin çoğu HD çözünürlüğe sahiptir ve sizin izleyebilmeniz için sadece yeterli bağlantı hızında internete sahip olmanız gerekiyor.

Ayrıca aynı anda 2 farklı cihazda da kullanma imkanı sunuluyor. Yani bu planı iki kişi satın alarak hem fiyatı yarı yarıya düşürebilir hemde daha kaliteli yayın izleyebilirsiniz. Ayrıca bu paket size aynı anda kullanma imkanı da sunacaktır.

Netflix Özel(Premium) Paket: Aileler Veya Arkadaşlar için

Netflix’in özel paketi, sunulan 3 paket arasında en pahalı olanı olduğunu belirtmeliyiz. Aylık 41,99 TL fiyata özel pakete abone olabilirsiniz.

Bu paketin en önemli avantajı Ultra HD İzleme imkanınız olmasıdır. Bu demek oluyor ki bu paketi satın alarak Netflix’de bulunan tüm 4K içerikleri izleyebilirsiniz. Fakat, 4K Televizyona veya 4K Monitöre sahip değilseniz, boşuna bu paketi satın almış olabilirsiniz. Yani bu paketi satın almadan önce hangi çözünürlükte ekrana sahip olduğunuza iyi bakın derim.

Ayrıca bu paket aynı anda 4 farklı cihazda kullanılma imkanı sunuluyor. Yani 4K yayın özelliğine bakılmaksızın kalabalık aile grupları veya arkadaş grupları için en uygun paket bu olacaktır.

Hangi Netflix Planı Bana En uygun?

Netflix’i fazla kullanmayacaksanız ve sadece bazı yayın akışlarına abone olmak istiyorsanız, Temel paket sizin için en uygunu olacaktır. Fakat, Netflix’i aile üyeleri veya arkadaşlarınızla paylaşıyorsanız ve görüntü kalitesi sizin için önemliyse, Standart veya Özel paketlerinden size en uygun olanını seçebilirsiniz.

Netflix’in sunduğu 3 paket de ilk ay ücretsiz olarak size Netflix platformunu kullanmanıza imkan vereceğini belirtmeliyim. Fakat şu anda Netflix insanların bu durumu ücret ödemeden kullanmasından dolayı şu anda iptal etti.