Hermeus, 90 Dakika da New York’tan Londra’ya Uçan Hipersonik Jet Geliştirecek

  0
  151

  Yeni ülkeleri ziyaret etmek eğlenceli olabilir ama yolculukların uzun ve sıkıcı olması bu durumu olumsuz etkileyebiliyor. Eğer uzun yolculuklarınız da maddi durumunuz iyise Business Class veya birinci sınıfta uçabiliyorsunuz yada özel jet kiralayabilirsiniz. Fakat çoğu kişi uzun yolculuklarda ekonomik sınıfta uçuyor ve uzun yolculuklar çok kötü geçebiliyor. Fakat, Hermeus olarak adlandırılan şirket yolculuk zamanını önemli ölçüde azaltabileceklerini umuyorlar.

  Şirket yakın zamanda almış olduğu küçük fonlarla ve gizli yatırımcıların yapmış olduğu destek ile Hipersonik Jet geliştirecek. Bu Hipersonik Jet yaklaşık olarak ses hızından 5 kat daha fazla hızla seyehat edebilecek. Yani bu da New York’dan Londra’ya 90 dakikada ulaşabileceği anlamına geliyor.

  Şu anda normal uçaklar ile New York ile Londra arası yaklaşık olarak 7 saat sürüyor ve yeni üretilecek Hipersonik Jet ile 5 kat daha hızlı seyahat edilebilecek.

  Bu uçağın kullanımı’nın üretilmesi ve yaygınlaşması zaman alabilir gibi gözüküyor. Hermeus’un kurucu ortağı ve CEO’su olan Piplica, CNN’e yaptığı açıklamada yolcu uçağının üretilmesi ve geliştirilmesi muhtemelen 10 yıl alacaktır. Bu da demek oluyor ki Hipersonik Jet’i yakın zamanda göremeyeceğimiz anlamına geliyor.

  Kaynak : edition.cnn, Hermeus

  Daha fazla haber için : Teknovv.com