Huawei P40 : Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi Hakkında Bildiğimiz Herşey

  Huawei P40 : Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi Hakkında Bildiğimiz Herşey
  Huawei P40 : Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi Hakkında Bildiğimiz Herşey

  Huawei P40 hakkında bilmeniz gerekenler

  Huawei P40 ve Huawei P40 Pro lansmanları yarın yani 26 Mart günü olacak. Yazımızda P40 ve P40 Pro hakkında tüm detayları bulabileceksiniz. Ayrıca şirketin Google tarafından banlanması nedeni ile cihaz ile herhangi bir Google uygulaması gelmeyecek. Yarın tanıtılacak olan Huawei P40 cihazını da bu durumdan etkileneceğini belirtmeliyim. Tüm detayları yarın kesin olarak öğreneceğiz ve yazımızı güncel tutacağız. Tüm detayları burada bulabilirsiniz.

  Huawei’nin sürdürebilirliği ve geleceği ile ilgili kaygılarımız halen olmasına rağmen Huawei P40 telefonunu heyecanla bekliyoruz. Şunu da belirtmeliyiz ki Huawei şirketi ne kadar Google tarafından yasaklansa da Huawei P30 ve P30 Pro modelleri 2019 yılının en iyi cihazları arasında yer aldı. Ayrıca mükemmel çalışan kamera sistemi ve harika yazılımı ile çok iyi işler çıkartmayı başarmıştı.

  Yazımızda Huawei P40 hakkında bütün bildiğimiz detayları sizleri ile paylaşmaya çalıştık. Ayrıca yazımızı sürekli güncelleyeceğiz yani cihaz hakkındaki bütün detayları buradan öğrenebileceksiniz. Ayrıca Huawei P40 ve P40 Pro tüm detaylar medyaya sızdığı için size cihazın bütün teknik özelliklerini verebileceğiz.

  Huawei P40 Çıkış Tarihi Ve Fiyatı

  Cihazın çıkış tarihi 26 Mart 2020 olarak belirtildi. Herhangi bir erteleme söz konusu değil şu anda. Fiyat konusunda cihaz Huawei P30 cihazından bir yüksek bir fiyata sahip olacak.

  Huawei şirketi aslında yeni cihazı olan P40 modelini Pariste tanıtacaktı fakat Dünya çapında çok hızlı büyüyen Corona Virüs vakaların’dan dolayı etkinliği iptal etmek zorunda kaldı. Bunun yerine şirket 26 Mart tarihinde canlı yayın ile Huawei P40 ve Huawei P40 Pro lansmanlarını düzenleyecek. Eğer cihazın lansmanını canlı olarak izlemek isterseniz, yarın saat 16:00’da Youtube üzerinden izleyebilirsiniz.

  Ayrıca canlı yayını sitemizden de izleyebilirsiniz.

  Aslında yapılacak lansman tarihinin sürpriz olmadığını belirtmeliyim çünkü geçen yıl lansmanı düzenlenen Huawei P30 ve P30 Pro modelleri de 2019 Mart ayında yapıldı ve etkinlik yine Pariste düzenlenmişti.

  Fiyat konusunda gelecek olursak aslında en çok merak edilen konulardan birisi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Henüz yapılan resmi bir açıklama olmamasına göre bir çok kişi Huawei P40 modelinin geçen yıl çıkarılan Huawei P30 modeli ile ortalama aynı fiyatta olacağı belirtiliyor. Belki biraz daha yüksek olur ama çok farklı fiyat etiketlerine sahip olmayacağını söyleniyor. Huawei P40 modelinin ortalama 865 Dolar gibi bir fiyat ile çıkarılacağı söylentiler arasında.

  Tahmin ettiğiniz üzere Pro modelinin fiyatı normal modele göre daha yüksek fiyatı olacaktır fakat geçen yıl çıkarılan Huawei P30 modeline kıyasla Huawei P40 Pro modelinin daha uygun olacağını söylemeliyiz. Huawei P40 Pro Premium Edition beklenilen fiyat 1,080 Dolar olarak belirtildi.

  Fakat şunu belirtmeliyiz ki cihazların Amerika’da satışa sunulmaması bekleniyor.

  Tasarım ve Ekran

  Huawei yöneticileri Huawei P40 modelinin tasarımında büyük değişiklik olduğunu ve medyada yankı bulacağını belirtti. Ayrıca cihaz Android 10 ile gelecek fakat Google servisleri olmayacak. Ayrıca cihazın performans ve fotoğraf kalitesinde büyük değişiklikler olduğunu söyleyebiliriz.

  Cihaz 3.5mm jak girişine sahip olmayacak. Ayrıca cihazın kamera bölümünün olduğu kısım dikdörtgen bir çerçeve içinde yer alıyor olacak.

  Cihazın hangi malzemeden yapıldığını şu anda tam olarak bilemiyoruz fakat Huawei’nin yapmış olduğu açıklamada daha önce kullanmayan materyaller kullanıldığı belirtiliyor.

  Cihazın medyaya sızdırılmış ve renderlanmış görüntülerine baktığımızda farklı renk seçeneklerinin olacakını görebiliyoruz. Farklı renk seçenekleri ile alabileceksiniz.

  Yukarıda medyaya sızdırılmış görüntülerine baktığımızda cihazın dikdörtgen çerçeveye sahip kamera kısmı ve bol renk çeşiti’nin olacağını görebiliyoruz.

  Kamera kısmına gelirsek sizce Huawei P40 modelinde kaç kamera olacak? Şu şekilde söyleyelim P40 modeli 3 kameraya sahip olacak, P40 Pro modeli 4 kamera ve P40 Pro Premium Edition modeli 5 kameraya ile birlikte gelecek. Ayrıca Huawei’nin paylaştığı video’da cihazın nasıl olacağı konusunda ipuçları veriyor.

  Paylaşılan videoya baktığımızda P40 cihazının kavisli ekran yapısı ile gelebileceğini görmekteyiz. Medyaya sızan bu video belki doğru olmayabilir fakat P40 modeli için çıkarılan kılıflar ve ekran koruyucuları kavisli ekran ile geleceğini kesinleştiriyor.

  Fakat cihazın baz modeli olan P40 modeli düz ekran ile geleceği belirtilirken, P40 Pro modelinin kavisli ekrana sahip olacağı söyleniyor. Aşağıda görülen fotoğrafta da cihazın bu şekilde geleceğini destekleyecek yönde olduğunu görebiliyoruz.

  Cihazın ekran boyutlarını gelirsek. P40 modelinin ekran boyutu 6.1 inç ve P40 Pro modelinin ekran modeli de 6.58 inç olarak belirtildi. Ayrıca P40 Pro modelinin ekran çözünürlüğü 1200 x 2640 olurken ve her inç için 441 Pixel olduğu söylendi. Ayrıca ekran yenileme hızı 90Hz olabileceğini de söylemeliyiz.

  Kamera ve Batarya

  En çok merak edilen konuların başında Huawei P40’ın kamerasının nasıl olacağı ve bu konuda bir çok söylenti ortaya atıldı.

  Ortaya çıkan son bilgilere göre P40 Pro kamera özellikleri 50MP Ana kamera, 40MP ultra geniş lens, ve 12MP telephoto lens ile gelecek ayrıca cihaz macro ve derinlik sensörlerine sahip olacak. Aynı şekilde P40 modeli 50MP Ana kamera, 16MP ultra geniş lens, ve 8MP telephoto lens ile karşımıza çıkacak. Her iki modelde 32 MP derinlik sensörlerine sahip ön kameraya sahip olacak.

  Ayrıca farklı bir kaynakta 52MP ana kamera ile geleceği belirtiliyor ve bu teknik detay farklı bir çok yerde 52MP olarak söyleniyor. Ayrıca cihazın 10x optik zoom ile geleceği belirtiliyor.

  52 MP ana kameranın 16 adet fotoğrafı tek çekimde alabileceği belirtiliyor. Ayrıca ultra geniş 40 MP lense ve 10x Optik zoom özelliklerinin de olacağı bir çok kaynakta geçiyor. Farklı kaynaklara baktığımız da benzer detayları görmemiz ortalama karşımıza nasıl bir cihazın çıkacağını göstermiş oluyor.

  Özellikleri ve Teknik Detayları

  Huawei P40 ve Huawei P40 Pro modellerinin 5G özelliği ile geleceğine eminiz. Her iki cihazında söylentilere göre 8 GB Ram sahip olacağı söyleniyor ve 128/256 GB depolama seçenekleri sunulacak.

  Kaynak : gsmarena