Huawei’nin Kara Listeye Alınmasından Sonra Google, Marka İle Çalışmalarını Askıya Aldı

0
270

Huawei markasının başı’nın belada olduğunu söylemeliyiz. Reuters’ın yayınladığı rapora göre ABD hükümeti’nin Huawei‘yi kara listeye almasından dolayı Huawei şirketi ile ticari ilişkileri askıya aldı.

Bu ne anlama geliyor?

Şu şekilde anlatmak gerekiyse, Huawei‘nin artık Google ve Android gibi ABD işletmelerine erişemeyecek. Yani Huawei akıllı telefonları‘nın artık Google‘ın ve Android‘in servislerini kullanamayacak demek oluyor.

Şu anda aktif olan akıllı telefonlar ne olacak?

Piyasaya sürülen Huawei akıllı telefonları her zamanki kullanılmaya devam edilecek ve Google tarafından desteklenecek ama ileride gelecek olan Android güncellemelerini alamayacak.

Google sözcüsü’nün Reuters’a yaptığı açıklamada, ” Sonuçları gözden geçiriyoruz. Huawei cihazlarını kullanan kullanıcılarımız için Google Play ve Google Play tarafından sunulan güvenlik koruması hizmetleri aynı şekilde kullanılmaya devam edebilecek.” diye belirtti.

Peki ABD hükümeti, Huawei’yi kara listeye ne kadar süreliğine aldı?

Henüz bu yönde yapılan bir açıklama olmadığını belirtmeliyiz.

Sonuç olarak ABD hükümeti Huawei markasını kara listeye almış olabilir ama Huwaie’nin daha önce yaptığı açıklamada Android ile yer değiştirebilecek bir işletim sistemi üzerinde çalıştıklarını belirtmişti.

Kaynak : reuters

Daha fazla haber için : Teknovv.com