Ana Sayfa Otomobil Hyundai’ın Yeni Dokunmatik Ekranlı Direksiyon Fikri

Hyundai’ın Yeni Dokunmatik Ekranlı Direksiyon Fikri

Modern arabalara baktığımız da artık tek ekran ve küçük olmadığını görmekteyiz. Büyük orta konsoldaki ekran(örnek olarak Tesla’nın 15 inç ekranı), gösterge paneli’nin dijital olması, klima kumandaların dijital ekran ile kontrol edilmesi artık şaşırtıcı gelmiyor.

Hyundai’nin yeni çalışmasının bunun çok daha fazla ilerisinde olduğunu söylemeliyiz. En yeni teknolojisi direksiyon simidinde artık fiziksel tuşları kaldırıp yerine sanalar iki sadece ekran koyması oldu.

Hyundai’ın Yeni Dokunmatik Ekranlı Direksiyon Fikrinin ilk videosu

Hyundai’nin bu ileri görüşlü çıkarttığı gelecekteki arabalar için küçük ipuçları veriyor. Kendi yayınladığı video da orta konsoldaki dijital ve dokunmatik ekran, dijital gösterge paneli ve son olarak iki adet direksiyon simidinin sağ ve solunda bulunanan dijital ekranlar bulunuyor.

Hyundai’ya göre bu iki ekran sürücüler için hem daha güvenli yolculuk yapmalarını ve hayatlarını kolaylaştıracaklarını belirtiyor. Bu iki ekran konfigüre edilebilir olduğunu ve her bir ekranın 5 tuşa kadar atanabildiğini belirtiliyor. Ayrıca ekranlar siz dokunduğunuzda doğal bir titreşim ile size geri bildiğim gönderiyor.

Gördüğünüz gibi gösterge paneli de bulunan ekran 3D bir görüntü yapısına sahip ve kullanıcılar için çok daha kullanıcı dostu ve göze hitap eden bir yapısı var.

Sizce direksiyondaki ekranlar ileride yeni bir özellik olarak gelir mi? Siz olsanız alırmıydınız?

Daha fazla haber için teknovv.com