İnstagram Beğeni Sayısını Gizleme Özelliğini Test Etmeye Başlayacak

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest

Daha önce ortaya çıkan haberlerde İnstagram kullanıcıların attığı postlarda beğeni sayılarını gizlemeye çalıştığı açıklanmıştı . Facebook’un sahip olduğu şirket bunu doğruladığını açıkladı. F8 geliştiricilerin konferansında Instagram yeni bir özelliğin bu hafta denemelere gireceğini ve bu sayede kullanıcıların genel fotoğraf ve video sayımını gizleyeceğini doğruladığını açıkladı. Bu test şuan için sadece Kanada ile sınırlı olduğu belirtildi.

Peki bu ne anlama geliyor?

İnstragram da yayınlanan fotoğraflar, videolar ve gönderilerde beğeni sayıları gösterilmeyecek. İnstagramın açıklamalarında bunu yapmalarında insanların beğenilerden daha çok başka birşeye odaklanmalarını istemediği için yaptığının dışında neden olmadığını belirtti. Sadece hesap sahipleri gönderilerin ne kadar beğenildiğini ve kaç kere görüntülendiğini görebilecek. Dışarıdan başka bir kullanıcı bu verilere ulaşamayacak.

İnstagram henüz bu özelliğin dünya çapında veya başka ülkelerde test edilip edilmeyeceği konusununda bilgi vermedi. Bu özellik ile birlikte özelliğin kullanışlı olabileceği vurgulandı çünkü sosyal medya paylaşımlarının bu rakamlara göre değilde içeriğe göre olması diye vurgulandı.

Daha fazla haber için : Teknovv.com

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.