Instagram Hesabınızı Kalıcı Olarak Nasıl Silebilirsiniz veya Dondurabilirsiniz

Telegram Linkedin Pinterest

Eğer buradaysanız, O günün geldiğini ve Instagram hesabınızı silmek istediğinizi biliyoruz. Instagram hesabınız silmek istemenizin birçok nedeni olabilir. Örnek olarak çok fazla zaman kaybediyorsunuz, sayısız sahil fotoğraflarına bakıyor veya sonsuz aşağı inen keşfet’den çıkamıyorsunuz’dur.

Bu kadar nedenden sonra Sosyal medyanın stresli olabildiğini söylemeliyiz. Instagramın her geçen gün geliştirildiğini ve beğeni sayılarının kaldırılarak daha sağlıklı bir ortam haline getirilmeye çalıştığını söyleyebiliriz. Fakat bu kadar kullandığım yeter diyorsanız, hesabınızı silmenin veya dondurmanın zamanı gelmiştir.

Şunu söylemeliyiz ki Instagram tamamen ücretsiz bir platform ve hesabınızı silme veya dondurma durumunda sizden herhangi bir ücret talep edilmiyor. Eğer çok değer veriyorsanız, sadece arkadaşlarınız attığı hikayeleri kaçıracaksınız.

Bu klavuzda opsiyonel olarak nasıl Instagram hesabınızı geçici olarak nasıl devre dışı bırakacağınızı anlatacağız. Ayrıca eğer instagram hesabınız kalıcı olarak silmek istiyorsanız, onuda burada bulabilirsiniz.

Nasıl Instagram Hesabı Devre Dışı Bırakılır?

Eğer kısa bir ara vermek istiyorsanız, Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine geçici olarak dondurabilirsiniz.

Geçici olarak dondurmanız durumunda insanlar sizi hesabınızı bulamayacak, resimlerinize veya mesajlarınıza bakamayacak ama ilerde bir gün hesabınızı geri getirmek istediğinizde tekrar giriş yaparak aynı şekilde kullanabileceksiniz.

Bunu yapmanız için Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız daha sonra “Profili Düzenle” kısmına basmalısınız. En alt kısımda “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” tıklayın.

Bundan sonraki adımda ise size neden kapatmak istediğinizi ve hesabınızın şifresini soracaktır. Bu bilgileri girdikten sonra hesabınız geçici olarak kapatmış olacaksınız.

Devre Dışı Bırakılan Instagram Hesabı Nasıl Etkinleştirilir?

Eğer hesabınız devre dışı bıraktınız ve tekrar aktif hale getirmek istiyorsanız, yapmanız gereken şey Instagramın ana sayfasına giderek hesabınıza giriş yapmalısınız. Bu şekilde otomatik olarak hesabınız çevrim içi olacaktır.

Nasıl Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Silinir?

Dikkatli olun, eğer bu adımı yapmak istiyorsanız, kesin karar verin çünkü buradan geriye dönüş yok ve Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmiş olacaksınız.

Bu işlemden sonra fotoğraflarınıza, mesajlarınıza veya takipçilerinize erişemeyeceksiniz.

Eğer Instragram hesabınızı silmek istiyorsanız, buradaki bağlantıya tıklayarak gidebilirsiniz.

Burada neden hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğinizi soruyor ve bu soruya cevap verdikten sonra Instagram hesabınızdan sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.

Daha Fazla Nasıl Yapılır Klavuzu İçin Teknovv Nasıl Yapılır

Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.