Instagram için Karanlık Mod Özelliği Nasıl Aktive Edilir

Instagram için Karanlık Mod Özelliği Nasıl Aktive Edilir
Instagram için Karanlık Mod Özelliği Nasıl Aktive Edilir

Instagram’ın karanlık yüzü ve farklı bir bakış açısı

Instagramın karanlık mod özelliğini kullanmanız cihazınızın daha pil ömrünün uzaması demektir. Google’ın yayınladığı video da uygulamalar’daki karanlık mod özelliğinin kullanarak hem pil ömrünün uzaması, hemde geceleri göz sağlığının daha iyi korunması yardımcı olacağı açıklanmıştı. Ayrıca çok daha iyi bir görünüm kazandığını söylemeliyiz. Bu rehberimiz de size Instagram için karanlık mod özelliği nasıl aktive edilir onu anlatacağım.

Uygulama geliştiriciler son zamanlarda uygulamaların karanlık mod özelliği kazanması için çabaladıklarını söylemeliyiz. Aynı zaman bunların arasında (Google, Facebook ve Twitter) gibi dev şirketle de var.

Fakat Instagramın karanlık mod özelliğini aktive etmek diğer uygulamalar kadar kolay olmadığını söylemeliyim. Aynı zamanda bu özelliğin herkes için mevcut olmadığını söylemeliyiz. Öncelikle Instagramın karanlık mod özelliğini aktive etmek için Android ve İOS sürümünün en son versiyonlara sahip olması gerekiyor. Yani cihazınız da ya Android 10 ve İOS 13 üzeri versiyonları olması gerekiyor.

Eğer bu sürümlerden birisi kullanıyorsanız ve otomatik olarak cihaz ayarlarından karanlık mod aktif edilmişse direk olarak uygulama karanlık mod özelliğine geçecektir.

Şunu belirtmeliyim ki Instagram uygulamasının kendi içerisinde karanlık modu aktif edebileceğiniz bir seçenek bulunmuyor. Eğer böyle bir özellik gelirse, size nasıl yapılacağına dair bilgi vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Instagramın Karanlık Modu İOS 13 için Nasıl Aktif Edilir

  • Cihazın ayarlar bölümünü açmalısınız
  • Ekran ve Aydınlatma seçeneğine tıklayın
  • Burada bulunan temayı Karanlık Tema olarak değiştirin
  • Sonrasında Instagram uygulamasını açın

Instagramın Karanlık Modu Android 10 için Nasıl Aktif Edilir

  • Cihazın ayarlar bölümünü açmalısınız
  • Alt tarafa doğru kaydırın ve Ekran bölümüne tıklayın
  • Burada bulunan karanlık mod özelliğini aktive edin
  • Sonrasında Instagram uygulamasını açın

Daha fazla nasıl yapılır için Teknovv Nasıl Yapılır

Daha fazla teknoloji haber için Teknovv Haberler