Instagram Videolarını Nasıl İndirebilirsiniz

Instagram videolarını cihazınıza indirmenin sandığınız kadar karmaşık olmadığını belirtmeliyim. Tabiki elinizde doğru araçların olması bu noktada önemli.

Instagram genel anlamıyla daha çok yaşadığınız anları arkadaşlarınızla ve arkadaşlarınızla paylaştığınız bir sosyam medya platformu. Sadece bir kaç adımla fotoğraf veya video çekerek payalaşabiliyorsunuz. Ayrıca bu videoları için arama yapabiliyorsunuz. Fakat çok iyi bir video gördünüz ve bunu offline olarak arkadaşlarınıza göstermek istiyorsunuz veya kendi profilinizde yayınlamak istiyorsunuz ama nasıl yapacağınız konusunda bir fikriniz yok.

Instagram genel anlamda videoları izleme, beğenme ve daha sonra izlemeniz için kaydetme özelliğine sahip ama cihaza indirme opsiyonu sunmuyor. Eğer Instagram videolarını indirmek istiyorsanız, bu noktada 3. parti uygulamaları kullanmanız gerekecek.

Peki siz Instagram videolarını nereye indirmek istiyorsunuz? Bu klavuzda size nasıl bilgisayarınıza, İOS ve Android cihazlarınıza Instagram videolarını indirebileceğinizi anlatacağım.

Masaüstü

Masaüstüne Instagram videosu indirmeniz için bir çok kullanılan online araç mevcut ve çoğunun benzer şekilde çalıştığını söylemeliyim. Fakat en kolayı, sorun çıkartmayanı ve iyi çalışan Instagram video indirme aracı olan : DreDown

Online indirme aracını kullanmak için öncelikle websitesine gitmelisiniz ve sonra üst araç çubuğunda yer alan Instagram sayfasına tıklamalısınız. Bilgisayarınız’dan izlediğiniz herhangi bir Instagram videosunun URL kısmını kopyaladıktan sonra DreDown sayfasına geri dönüp kopyaladığınız URL’yi yapıştırın ve DreDown butonuna basın. Video analiz edildikten bir kaç saniye sonra video inmeye başlayacaktır.

IOS

Güvenlik kısıtlamaları nedeni ile Instagram videolarını IOS cihazına indirmek masaüstüne indirmeniz kadar kolay olmadığını belirtmeliyiz ama zor olduğunuda söyleyemem.

Sadece ihtiyacınız olan doğru uygulama.

Blaze: Browser & File Manager” uygulaması bu seçeneklerden bir tanesi olduğunu söylemeliyim. Instagram uygulamasın’daki video URL’sini kopyalayın ve “Blaze: Browser & File Manager” uygulamasına yapıştırın. Daha sonrasında “Download” tuşuna basmalısınız. En son olarak videoyu film rulosuna aktar dedikten sonra video inmeye başlayacaktır. Tabi ki uygulama kullanmak istemiyorsanız, video indirme işlemini yukarıda bahsettiğimiz online indirme aracıyla da yapabilirsiniz.

Android

Android kullanıcıları için çok fazla Instagram video indirme seçeneğinin olduğunu söylemeliyim ve buna ek olarak yukarıda bahsettiğimiz online indirme aracı da kullanılabilir. Tabiki uygulama işinizi biraz daha kolaylaştıracaktır. Bunlardan birisi “Video Downloader for Instagram” uygulaması ve ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Tabiki ücretsiz bir uygulama olduğu için karşınıza pop-up reklamlar çıkacaktır ve bu uygulamanın tek dikkat dağıtan yanı olduğunu söyleyebiliriz.

Uygulamayı kullanmanın inanılmaz kolay olduğunu belirtmeliyim. Tek yapmanız gerek Instagram uygulamasında dolaşırken istediğiniz videounun URL’sini post’un sağ üst köşesinde bulunun kısımdan kopyalayın. Daha sonra “Video Downloader ” uygulamasına geri gönün ve URL’yi yapıştırın. tek yapmanız gereken bu işlem.

Daha Fazla Nasıl Yapılır Yazısı İçin : Teknovv Nasıl Yapılır