Instagrama Yeni Özellik Geldi. Artık Hayır Kurumlarına Bağış Yapabileceksiniz

  Instagramın her gün farklı yenilik getirdiği hayatımıza, bu sefer de hayır kurumları için bağış yapılabilecek. Bu özellik Story’lerde kullanılabilecek.


  Bu haberin çıkmasının nedeni Jane Manchun Wong’un Twitter’da paylaştığı ekran görüntüsü üzerine, insanların dikkatlerini topladı.


  Ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi eski sürümlerinden farklı olarak “Donation”(Bağış)Stickerı var. Bu görüntünün ardından bu özellik çok ses getirdi çünkü bağış yapmak istediğiniz sayfanın güvenilir mi, gerçekten bi hayır kurumu mu olduğunu nasıl anlayabileceğimi bilmiyoruz.


  Peki bağış ödemeleri nasıl yapılacak. Ödemeler, bağış yapmadan önce İnstagram üzerinden kredi kartı eklenerek yapılacak ve kayıtlı kredi kartınız sayesinde istediğiniz zaman bağış yapabileceksiniz. Ayrıca keredi kartı kaldırma seçeneği de bulunacağını bildirdi.

  Dikkat çeken bir diğer noktaysa, Facebook kar amacı gütmeyen hayır kurumlarından bağış yapıldığı zaman komisyon almayacağı oldu. Gerçekten bu noktada tebrik edilecek bir adım.

  İnstagrama bu özelliğin gelmesinin nedeni, insanların farkındalığını artırmak olduğu belirtildi. Bu özelliğin halen geliştirme aşamasında olduğunu ve yakın zamanda İnstagramda görebileceğiz.