Instagram’da Sizi Engelleyen Kişiyi Nasıl Bulabilirsiniz

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Instagram'da Sizi Engelleyen Kişiyi Nasıl Bulabilirsiniz
Instagram'da Sizi Engelleyen Kişiyi Nasıl Bulabilirsiniz

Instagram üzerinde sizi birisi engellediyse eğer Instagram size bildirim göndermez. Eğer sizi birisinin engellediğini düşünüyorsanız ve bu konuda şüpheleriniz varsa, o zaman sizin engelli olduğunuzu ve olmadığınızı nasıl bulabileceğinizi aşağıdaki yazıyı okuyarak öğrenebileceksiniz.

3. parti yani resmi olarak güvenli olmayan ve kullanılmaması önerilen uygulamalar kullanarak sizi engelleyen birisi olduğu zaman bu şekilde bildirim alan uygulamalar kullanabilirsiniz fakat bu uygulamalar genellikle hiç çalışmaz veya sizden ekstra para talep edilebilir.

Yada bu uygulamaları kullanırken, sizden Instagram hesabınızın şifresi ve kullanıcı adı kullanılması istenir. Bu durumda hesabınızın çalınması, mesajlarınızın okunması gibi sorunlara yol açabilir.

Peki bu uygulamaları kullanmayacaksak, nasıl bulacağız? Size kesin çalışacak ve memnun kalacağınız çözüm sunacağım. Yazının devamında nasıl yapılacağını öğreneceksiniz.

Instagram’da Beni Engelleyenler Nasıl Bulunur?

Öncelik akıllı telefonunuzu alın ve Instagram uygulamasını açın. Daha sonra uygulamanın en alt kısmında bulunan “Keşfet” ve sonrasında “Arama çubuğuna” tıklayın.

Daha sonrasında sizi şüphelendiren ve o kişi tarafından engellendiğinizi düşünüyorsanız, arama çubuğuna o kişinin ismini veya kullanıcı adını yazın. Eğer karşınıza herhangi bir sonuç çıkmıyorsa muhtemelen engellenmişsinizdir.

Fakat bu şekilde arama yaparken kesinlikle kullanıcı adını çok iyi bilmeniz gerekiyor yoksa karşınıza bu şekilde bir sonuç çıkabilir. Fakat kesin emin nasıl olurum diyorsanız, bu kullanıcının sizin eski resimleriniz’deki yorumları, Dm üzerinden yazdığı profili ve beğenileri kaldırılmıyor sizi engellese bile bu sayede o kişiyi bularak üstüne tıklayın.

Eğer karşınıza profil çıkıyor fakat kullanıcı bulunamadı diyorsa, o zaman sizi kesin olarak engellediğini söyleyebiliriz.

Eğer profile tıkladığınız zaman “Bu hesap gizlidir.” uyarısı alıyorsanız. O zaman profili gizliye almıştır ve sizin takip etmemeniz için engelledikten sonra engeli kaldırarak sizin takibinizi profilinden kaldırmıştır. Bu şekilde onu takip etmiyor gibi gözükürsünüz fakat karşı taraf takibi kaldırmıştır. Bu durumda bu kişiye tekrardan takip isteği yollayabilirsiniz.

Ayrıca bu işlemi bilgisayarınız üzerinden yapabilirsiniz. Fakat direk olarak kullanıcı ismini yazarak veya “ www.instagram.com/(kullanıcı ismi) ” şeklinde yazarak bulabilirsiniz.

Eğer aradığınız kullanıcının profilinde bu sayfa bulunamadı diyorsa, ya engellenmişsinizdir yada aradığınız kullanıcı hesabını silmiştir.

Son olarak eğer yukarıdaki tüm adımları denediniz ve kullanıcıyı bulamadıysanız eğer muhtemelen sizi engellemiştir.

Eğer bir arkadaşınızdan veya yeni hesap açarak o kişiyi bulmayı denerseniz ve o hesaba ulaşırsınız, bu demek oluyor kesinlikle sizi engellemiştir.

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.