iOS 13.4, iPhone ve Apple Watch Akıllı Saatinizi Anahtara Dönüştürecek

iOS 13.4 iPhone veya Apple Watch Akıllı Saatinizi Anahtara Dönüştürebilir
iOS 13.4 iPhone veya Apple Watch Akıllı Saatinizi Anahtara Dönüştürebilir

iOS 13.4 Beta Sürümünün İçerisinde “CarKey” Özelliği Ortaya Çıktı.

İphone ve Apple Watch akıllı saatlerinizi İOS’un 13.4 sürümü ile artık araçlarınız için anahtar gibi kullanabileceksiniz. 9to5Mac‘in yazdığı rapora göre OS versiyonun Beta sürümünün içerisinde “CarKey” API’ına rastlandığı belirtildi. Bu özellik ile artık aracınızı akıllı saatinizi veya telefonunuzu kullanarak NFS özelliği ile giriş yapabileceğiniz anlamına geliyor. İOS 13.4 Beta versiyonun kaynak dosyalarına bakıldığın da bu özelliği kullanmanız için Face ID özelliğine bile gerek duymadan ve cihazınızın pili bitse bile aracınıza giriş izni veriyor. Bu özellik iPhone ve Apple Watch saatinizi iOS 13.4 ile Araç anahtarı olarak kullanmanıza izin verecek.

Ayrıca bu özellik farklı insanlara, yani sizin yetkilendirdiğiniz kişilere aracınızı açabilme ve çalıştırabilme imkanı veriyor. Bunu sizin göndereceğiniz davet ile güvenilir arkadaşlarınız ve aile bireylerini aracınıza giriş izni verebiliyorsunuz. Bu daveti Apple Wallet uygulaması ile gönderebileceksiniz.

Eşleştirme işlemi aslında Apple’ın Wallet uygulaması ile yapılacak. Fakat aracınızı ilk defa eşleştireceksiniz, bunun için ayrıca aracınızın kendi uygulamasına da sahip olmanız gerekiyor.

Akıllı telefonunuzu araç anahtarı olarak kullanmak size çok uzak bir konsept olmayabilir. Fakat bu özellik eğer aracınızın dijital anahtar özelliği yoksa çok faydalı olabileceği anlamına geliyor.

Kaynak : 9to5Mac

Daha fazla haber için Teknovv Haberler