Ana Sayfa Tablet İOS 13 Güncellemesi’nin Detayları Belli Oldu

İOS 13 Güncellemesi’nin Detayları Belli Oldu

Apple‘ın Haziran ayında gelecek olan İOS güncellemesini resmi olarak duyurmasını bekliyorduk. Bloomberg yayınladığı yeni rapora göre ve gelecek olan yeni özelliklerden az da olsa fikir vermiş oluyor.

İOS 12 güncellemesi ile Apple’ın daha çok genel geliştirme yaptığını ve ona odaklandığını biliyoruz ama bu güncelleme bizi çok fazla heycanlandırmamıştı. Fakat yeni gelecek olan İOS 13 güncellemesi heycan verici özellikler getireceği belli oldu. Yeni yayınlanan rapora göre bu güncelleme dark mod(karanlık mod), yeni tasarıma sahip widget’lar, yeni animasyonlar ve eski İphone, İpad’ler de hız artışını sağlayacakları belirtildi.

Raporda ilginç olan kısım Apple’ın ilk defa İOS sürümde mevcut olan klavyeyi de güncelleyecek olması oldu. En son yapılan değişikliklerle Apple‘ın 3. parti olan klavye yazılımlarına izin vermişti ama İOS 13 ile klavyeyi güncelleyeceği ve yeni swipe-like özelliği ile birlikte geleceği belirtildi. Bu da demek oluyor ki kullanıcılar bireysel veya tek tek tuşlara basmak yerinde klavye üzerinde kaydırarak yazabilecek ve bu daha hızlı yazmalarına olanak sağlayacak.

Yeni İOS 13 sürümü haziranda düzenlenecek olan WWDC 2019′da gün yüzüne çıkacak.

Kaynak : bloomberg

Daha fazla haber için : Teknovv.com