İOS 13, İPhone Cihazlarını Mobil PS4 Oyun Konsoluna Dönüştürecek

Telegram Linkedin Pinterest

İOS 13 ‘ün duyurulmasıyla birlikte, Apple şirketi, Sony ile birlikte PS4 oyun konsolu için kullanılan DualShock 4 kontrol ünitesinden cihazları için destek vereceğini belirtti. Fakat MacRumors’un yaptığı habere göre özellik sandığımızdan çok daha büyük bir etki yaratacak gibi gözüküyor.

Bunun nedeni, Sony’nin Mart ayında piyasaya sürdüğü “ Remote Play ” isimli bir uygulamanın bulunması. Eğer uygulamayı daha önce duymadıysanız veya aşina değilseniz, kısaca anlatabiliriz. Uygulama, PS4 oyun konsolunuz’dan İPhone cihazınıza WİFİ üzerinden oyun akışı sağlamanıza yarıyor.

Bu uygulamayı kullanarak aslında İPhone cihazınızı mobil bir oyun konsoluna dönüştüre biliyorsunuz ama ekran kontrolleri ve üçüncü parti çıkarılan oyun kontrolcüleri oyun deneyiminizi düşürdüğünü söylemeliyiz.

Bundan dolayı Apple’ın İOS 13 sürümünü getirmesiyle birlikte artık PS4 oyun kolu’nun kullanımına izin verecek. PS4’ün uzaktan çalışan oyun kolları artık farklı bir boyut getirecek ve sanıldığından çok daha kullanışlı olacağını söyleyebiliriz.

Fakat çok fazla sizi heycanlandırmadan şunu belirtmeliyiz ki, “ Remote Play ” uygulaması tüm PS4 oyunları ile uyumlu olmayacak ve oyunun aynı WİFİ bağlantısı üzerinden aktarılması gerekiyor. Yani İPhone cihazınızı alıp, dışarıda oyun oynayamayacaksınız ama yine de çok heycan verici bir özellik olduğunu söylemeliyiz.

Kaynak : macrumors

Daha fazla haber için : Teknovv -> Oyun

Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.