İOS 13, Karanlık Mod Özelliğine Sahip Olacak Mı?

0
112

Ortaya çıkan bazı raporlar Apple‘ın İOS 13 sürümü’nün karanlık mod özelliği ile birlikte getirileceği söyleniyordu. Düzenlenecek olan dünya geliştiriciler konferansında İOS 13 sürümüne ait bazı ekran fotoğrafları ortaya çıkarılacağı ve karanlık mod özelliğine sahip olacağını gösteren resimler sızdırıldı.

9to5Mac’in ortaya çıkarttığı ekran fotoğrafları İOS 13 sürümünün karanlık mod özelliği ile geleceğini bize gösteriyor. Karanlık mod özelliği cihazın ayarlar kısmından veya kontrol merkezinden direk olarak erişilebileceği belirtiliyor.

Cihaz’daki karanlık mod etkinleştirildiğinde görsel anlamda çok büyük değişiklikler olmayacağını belirtmeliyiz. Fakat, karanlık mod özelliğinin daha güzel görünmesi sağlamasını için şirket’in yeni duvar kağıtlarını tanıtması bekleniyor.

Apple music gibi uygulamaların karanlık mod etkinleştirildiğinde arka plan rengi siyah oluyor ve OLED ekrana sahip İphone modellerinde çok güzel göründüğünü söyleyebiliriz. Ayrıca karanlık mod özelliğinin kullanıldığı zaman daha az pixsel kullanılması nedeni ile daha fazla batarya ömrüne sahip olunacağını söyleyebiliriz.

Apple’ın gelecek hafta pazartesi gerçekleşecek olan WWDC 2019 etkinliğinde İOS 13 sürümü hakkında daha çok detay vereceğini söyleyebiliriz.

Kaynak : 9to5Mac

Daha fazla haber için : Teknovv – Telefonlar