İPad Pro 2020 : Çıkış Tarihi, Fiyatları ve Teknik Detayları

  İPad Pro 2020 : Çıkış Tarihi, Fiyatları ve Teknik Detayları
  İPad Pro 2020 : Çıkış Tarihi, Fiyatları ve Teknik Detayları

  Yeni İPad Pro cihazının 11 inç ve 12.9 inç modelleri geldi ve önümüzdeki hafta satışa çıkarılacak.

  Apple, 2018 yılında 2 farklı İPad Pro modeli piyasaya sunmuştu. Bu cihazlar 11 inç ve 12.9 inç büyüklüğündeydi. Fakat yenilenen cihazlar çok daha güçlü işlemci, daha fazla kullanım kolaylığı ve daha pahalı klavye sistemi ile birlikte karşımıza çıkacak. Şu anda karşımızda yep yeni ve daha güçlü İPad Pro 2020 modelleri ile karşımızda.

  İPad Pro cihazlarındaki ProMotion 120 Hz ekran yine aynı şekilde kullanılıyor fakat donanımsal olarak çok daha hızlı ve kamera daha karmaşık artırılmış gerçeklik fonksiyonlarını destekleyebiliyor.

  Apple : İpad Pro 2020 . Teknovv.com

  Bu tabletler şu anda piyasada satın alabileceğiniz en üst düzey ve en güçlü tablet olduğunu söylemeliyiz. Fakat fiyat olarak çok yüksek fiyatlarla geliyor.

  Söylentilere göre bazı kişiler yeni çıkarılan İPad Pro 2020 cihazları ile birlikte yeni İPhone 9 telefonunun’da tanıtılmasını bekleniyordu fakat Apple bunun yerine yeni Macbook Air laptoplarını tanıttı.

  Yeni İPad Pro 2020 cihazları ile ilgili bildiğimiz tüm detayları size aktaracağım.

  Yeni İpad Pro 2020 Cihazlarının Çıkış Tarihi Ve Fiyatları

  Apple, yeni nesil premium tabletlerini dün yani 18 Mart 2020 tarihinde tanıttı. Fakat henüz satışa sunulmadı. Ayrıca Apple dünya genelinde Covid-19 salgınından dolayı tüm fiziksel mağazalarını kapattığı için tek satın alabileceğiniz yer Apple’ın kendi online mağazası.

  Henüz İpad Pro 2020 cihazlarının satışı açık değil yani satın alamıyorsunuz fakat kesin bir tarih vermemekle birlikte önümüzdeki haftalarda satın alabilirsiniz.

  Peki Yeni İPad Pro Cihazlarının Fiyatları Nedir?

  İPad cihazlarının fiyatları öncelikle ekran boyutuna, hangi depolama alanını seçeceğinize ve son olarak wifi mi yoksa wifi + sim kart bağlantısı olan cihazımı seçeceksiniz. Tüm bu özellikler alacağınız cihazın fiyatında büyük bir değişim gösteriyor.

  Apple : İpad Pro 2020 baz fiyatları – teknovv.com

  Yeni 2020 model İPad Pro 11 inç cihazının başlangıç fiyatı tam olarak şu anda : 6.399 TL.

  Yeni 2020 model İPad Pro 12.9 inç modelinin başlangıç fiyatı ise : 7.999 TL olarak belirlenmiş.

  iPad Pro 2020 Tasarımı ve Ekran Özellikleri

  2018 yılında olduğu gibi seçebileceğiniz 2 adet model var. Bunlar 11 inç ve 12.9 inç ekran büyüklüğündeki modeller.

  120 Hz ekran yenileme hızı var. Bu demek oluyor ki oyun oynarken çok daha akıcı ve hızlı görüntü elde edebiliyorsunuz. Ayrıca sosyal medyada aşağı kaydırdığınız zaman size daha yumuşak ve doğal bir görüntü sunuyor. Bu cihaz şu anda piyasada bulunan en hızlı ekrana sahip cihaz olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Size tamamen farklı bir deneyim yaşatmayı başarıyor.

  Apple – ekran özellikerl. Teknovv.com

  Eğer 11 inç olan modeli tercih ederseniz, ekran çözünürlüğü 2388 x 1668 sahip olacaktır. Fakat 12 inç olan modeli tercih ederseniz 2732 x 2048 ekran çözünürlüğüne sahip olacak. Her iki cihazda her inç başına tam olarak 264 Pixel sunuyor. Ayrıca her iki cihazında gümüş ve uzay grisi renkleri mevcut.

  Yeni İpad Pro modellerinde artık alıştığımız bir durum olan 3.5 mm kulaklık girişi bulunmuyor. Bağlantılarınız cihazın en alt kısmında bulunan C-type girişi ile sağlıyorsunuz.

  iPad Pro 2020 Yazılımı ve Önemli Özellikleri

  Yeni İPad Pro cihazları iPadOS 13.4 sürümü ile birlikte gelecek ve kullanıma hazır olacak. Ayrıca tahmin ettiğiniz gibi cihazın yeni çıkmış olmasından dolayı rahatlıkla Apple tarafından yazılım güncelleştirmeleri gerçekleşecektir. Bir kaç yıl kafanız rahat şekilde kullanabilirsiniz.

  Daha önceki dönemlerde İpad cihazları İOS sürümleri ile birlikte geliyordu fakat Apple yazılımı ve ismini değiştirerek kendi ismini kullanan yazılımı kullanmaya başladı. İOS ve İPadOS sürümleri benzer şekilde çalışıyor fakat İPadOS sürümünde daha çok işlevselliğe yer verildiğini söyleyebiliriz.

  Örnek olarak iPadOS 13.4, yeni İPad Pro cihazların trackpad özelliğini getiriyor.

  Kamera özelliklerine gelirsek. Apple, yeni İPad cihazlarında ne çok bu noktayı geliştirdiğini söyleyebilir. Tabi ki pek çok kullanıcının İPad cihazlarını fotoğraf makinesi gibi kullanmayacağını biliyoruz fakat artırılmış gerçeklik kısmıyla ilgilenenler bu noktada iyi bir deneyim yaşayacaklardır.

  Ayrıca ilk defa Apple, İPad Pro cihazlarında 2 adet kamera sensörüne yer verdi. Bu kameralar sırayla 12MP f/1.8 geniş açı lense ve 10MP f/2.4 diyafram açıklığına sahip.

  Apple – kamera özellikerl. Teknovv.com

  Ayrıca yeni bir özellik olan LİDAR tarayıcı ile birlikte geliyor. Bu derinlik ölçen sensör gibi çalıştığını söylemeliyiz ve portre fotoğraflarınıza derinlik kazandıracaktır. Fakat asıl özelliği artırılmış gerçeklik uygulamalarındaki deneyimi artırmak için kullanılacak.

  LİDAR tarayıcı tam olarak objeleri 5 metre uzaklıktan tarayabiliyor. Ayrıca 2020 İPad Pro cihazlarının kamerası ile 4K video çekme özelliğine sahip. Ayrıca çektiğiniz videoları direk olarak İPad üzerinde düzenleme imkanı da veriyor.

  Eğer bu özellikler dikkatinizi çektiyse, 2020 İPad Pro’nun üzerinde tam olarak 5 adet mikrofon bulunuyor. Bu sayı 2018 yılındaki cihaz ile aynı fakat çok daha kaliteli ve temiz kayıt yapmanızı sağlayan mikrofonlar kullanılmış.

  iPad Pro 2020 Özellikleri ve Performansı

  Yeni İPad Pro cihazları yeni A12Z Bionic işlemci ile birlikte geliyor. Apple’ın yayınladığı teknik detaylarda bu işlemcinin güçlü olduğunu görebiliyoruz. Apple’ın açıklamalarında bu işlemci “4K video düzenleme” ve “3D model tasarımında” çok iyi performans gösterebildiğini belirtti.

  Apple – işlemci. Teknovv.com

  Ayrıca Apple, “Şu anda piyasada bulunan bir çok laptop ve bilgisayardan çok daha güçlü”.

  Apple, 2020 İPad Pro cihazlarında en düşük seviye tabletinde 128 GB depolama alanı sunuyor ve en düşük seçecek. Diğer seçeneklerse 256 GB, 512 GB ve 1 TB. Fakat Apple halen SD kart seçeneği sunmadığı için alacağınız cihazın depolama seçeneği ile sıkışıp kalacağınızı söylemeliyiz.

  Son olarak cihaz için WİFİ ve WİFİ + Celular seçeneği ile birlikte sunuluyor. Fakat 5G özelliğinin olmadığını söylemeliyim.

  Apple henüz yeni İPad Pro cihazlarının batarya kapasiteleri ile ilgili detayları paylaşmadı fakat Apple’ın söylediğine göre internet dolaşımı ve video izleme ile tam 10 saat batarya ömrünün olduğunu belirtiyor. Fakat hücresel veriniz açık olursa maksimum batarya ömrünün 9 saat olduğunu belirtti.