İPhone SE 2 Modeli Nisan, İPhone 12 Modeliyse Ekim Ayında Çıkarılabilir

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
İPhone SE 2020 Yakın Zamanda Satışa Sunulabilir
İPhone SE 2020 Yakın Zamanda Satışa Sunulabilir

Eğer yeni bir İPhone modeli almayı düşünüyorsanız en azından Nisan ayını beklemenizi öneriyoruz.

Dünya çapında büyük tehdit oluşturan ve halen durdurulamayan Covid-19 salgını nedeni ile bir çok şirketin yeni cihaz tanıtımları ve satış tarihleri değişikliğe uğradı. Hatta bir çoğu tarih vermeksizin cihaz tanıtımlarını erteleme kararı aldı. Bu şirketlerin arasında Apple şirketi’de bulunuyor. Jeff Pu tarafından MacRumors’a yapılan açıklamada İPhone SE 2 modeli ya da birçok kişinin bildiği ismi ile İPhone 9 modeli bu ayın ortasında çıkarılacağını, İPhone 12 modeliyse Ekim ayında çıkarılabileceğini belirtiyor.

İPhone 12 modeli 6.7 inç boyutunda olacağı belirtiliyor. Ayrıca Max ve normal model olarak her zaman ki gibi iki farklı model olarak çıkarılacağı belirtiliyor. Ayrıca İPhone 12 modeli 3 adet arka kamera ve LİDAR tarayıcı ile birlikte gelmesi bekleniyor.

İPhone 12 modeli şu anda her zaman olduğu gibi diğer modellerdeki gibi Ekim ayında satışa sunulacaktır. Fakat Eylül ayında Apple şirketi yeni cihazları veya gelişmeler hakkında yeni açıklamalar yapacağını düşünüyoruz.

Şu anda yaşadığımız Covid-19 salgının olması tedarik sorunları ve kargo taşımacılığı alanında şu anda çok fazla sorun yaşatmasa bile yeni iPhone modellerinin lansmanını geciktirmesi olağandışı olmadığını söylemeliyiz.

Yeni çıkarılacak İPhone SE 2 modeli 2016 yılında çıkarılan ve çok fazla tercih edilen bir model gibi heyecan verici olduğunu söylemeliyiz. Bu nedenden dolayı bir çok söylenti ve gelişme var. Ayrıca yeni çıkarılacak olan İPhone SE 2 modeli İPhone 9 olarak adlandırılabileceği söylentileri de mevcut.

Apple şirketinin akıllı telefon satışlarını sürdürmek için yeni İPhone SE 2 modelini yakın zamanda satışa sürmesi bekleniyor. Ayrıca İPhone SE 2 modelinin İPhone 8 modeline çok benzeyeceği de söylentiler arasında.

Eğer çok fazla bir değişiklik olmazsa Apple, yeni İPhone 9 modelini önümüzdeki haftalarda çıkarılabileceğini söylemeliyiz.

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.